Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kredit pontokkal kapcsolatban...

Kredit pontokkal kapcsolatban felvilágosítanátok?

Figyelt kérdés

Most mentem vissza az egészségügybe dolgozni. Kártyám nincs, és egyetlen pontom sem. Azt hallottam, hogy a kártyát megszűntetik. Milyen teendőim vannak ezzel kapcsolatban? Hogyan működik? Hogyan lehet a neten pontokért "előadást hallgatni", vizsgázni?

Köszi a segítséget, linket is várok!


2009. szept. 4. 14:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, én egészségügyben tanulok (orvosi), kártyáról még nem hallottam, csak netes tárgyfelvételről és indexről. :)

Felénk az interneten át egyéni jelszóval egy erre megfelelő oldalon át felveszed az egyetem által adott tárgyakat (egy részük kötelező a diploma megszerzéséhez, egy részük fakultatív). A tárgyak "értékét", nehézségét stb. az ún. kreditértékben fejezik ki, általános el, hogy minél nehezebb, hosszabb idő stb. a tárgy, annál több kreditet ér. Saját példa: nemrég volt orvosi szociológiám 2 kreditért, még a tankönyv sem volt meg és 4-es lett, viszont idén lesz élettan, ami 11 (!!) kredit (kelleni fog hozzá a tankönyv...:))). Egy félév alatt átlagban 30 kreditet kell összegyűjteni, így ki tudod számolni, hogy a diplomához összesen hány kredit szükséges.

Az interneten át felvett tárgyakat az indexedbe vezeted be, ugyanúgy, mint régen.

A vizsgákra szintén neten át szoktunk jelentkezni, a tárgyfelvételre használt oldalon keresztül. :)

2009. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!