Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4napom van 22 hosszú tétel...

4napom van 22 hosszú tétel megtanulására, hétfőn vizsga. Hogyan vegyem rá magam, hogy megtanuljam? Van rá valami jó módszer?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem megy, hiába ülök a tételek felett a gondolataim mindíg máshol járnak, igy nem sok minden marad meg az emlékezetemben.modjatok valami jó módszert.
2008. jún. 5. 12:37
1 2
 11/15 anonim válasza:
Tetszett a javaslat hogy írjuk át a tételt vagy dolgozzuk ki magunk, és így többet megjegyzünk. Az első diplomámnál mindig így csináltam, nem kértem másoktól kidolgozott tételt és szinte mindent tudtam is a vizsgán. Most a másoddiplomámat csinálom, ráadásul féléves baba mellett, és sokszor kérek mástól tételt, de végül sosem tudom úgy megtanulni, a végén csak át kell írogatnom ahhoz hogy tudjam. Sok idő megy el vele, ezen akarok spórolni, de aztán mindig megszívom. A saját kidolgozás vagy átírás a tuti. Külön nem is kell tanulni, mert közben rögzül!
2008. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Egyszer olvastam valahol egy olyat,hogy volt egy egyetemista srác,aki hasonló cipőben járt,mint te,de ő kitalálta azt,hogy megtanulja a 13.tételt.A vizsgán bement a terembe,a tanár mondta neki,hogy húzzon,és ő naná,hogy nem a 13.-at húzta,de fogta,és visszadobta a tételt.A tanár kérdőn ránézett,hogy miért csinálta,és a srác ezt adta válaszul:

-A 13-ast húztam,de ijedtemben visszadobtam.


Erre a tanár:

-A babonának itt nincs helye.Na mondja csak el a 13-as tételt!!


:)A srác jelesre felelt.


Komolyra fordítva a szót,lehet,hogy most egy kicsit meg kéne magad erőszakolni,és leülni,bemagolni a tételeket,ha tényleg fontos neked ez!Esetleg találj ki magadnak egy büntetést,hogy mit tiltasz meg magadnak,ha nem sikerül a vizsgád,hátha az motiválni fog.

2009. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem előbb nézd meg a kérdés dátumát! :)
2009. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
:))))))))
2009. ápr. 7. 10:18
 15/15 anonim válasza:
Ja, :)akkor tárgytalan.
2009. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!