Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (Kérdésed túl...

Mit csináljak? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Női szabó szakmát tanulok estin. 18 éves vagyok csak idősek vannak az osztályba. A tanár mindenkivel úgy beszél mintha profi varró nők lennénk meg felnőttként. Én meg nem értem az egészet. Mikor a füzetbe írnak akkor én nem vagyok ott. 7kor el kell jönnöm(8ig vannak). Ma el szerettem volna kezdeni a szoknyát saját méretre de előtte le kell rajzolni. El kértem valakinek a füzetét és egész nap próbáltam meg érteni hogy hogyan kell megtervezni a szoknya szabásmintáját. Hiába mondtam a tanárnak hogy nem értem nem akar időt szentelni rám elmagyarázni nekem úgy hogy értsem. Kikészültem és félig elegem van semmi kedvem bemenni az iskolába de annyira szeretném megtanulni ezt a szakmát. Gondolkozok azon hogy keresek egy varrónőt aki meg tanít engem, de nem tudom hogy hol találnák rá. Próbáltam interneten utána olvasni hogyan kell megrajzolni de nem találtam semmit. Nem értem hogy keletkezik az íves rész meg egyáltalán. ;(. Hogyan jöjjek rá magamtól? És hol találnák egy varrónőt aki engem meg tanít varrni?
2013. febr. 11. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Az osztályban csak találsz valakit, aki elmagyarázza neked.

AZért, mert idősebbek, még beszélhetsz velük.

2013. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Argloss ***** válasza:
0%

Tényleg elvárható, hogy téged külön tanítson a tanár, mert neked nem felel meg akkor amikor tanítja? Ha tényleg szeretnéd megtanulni akkor vedd komolyan és ne csak egy részén legyél ott, mert a tanár részéről igencsak érthető, hogy nem akar duplán dolgozni azért, mert egyvalaki félvállról veszi a dolgokat.

Nem lehetséges, hogy azért nem igazán érted amit magyaráz, mert nem tanultad meg az alap dolgokat? Valamikor biztosan elmondta. Ha nem voltál ott akkor valahogy pótolnod kellett volna. Kérdezd meg az osztálytársaidat, hogy ők honnan tudják ezeket a dolgokat.

2013. febr. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vedd meg CSER Ágnes: Szabás-varrás c. könyvét. Abban minden szabással, varrással kapcsolatos lépés részletesen benne van.

Ha az alaprajzot el tudod készíteni, akkor az íves részt neked kell berajzolni. Ha írsz privit, akkor este tudok neked segíteni. Csak írd meg, hogy mit tudsz belőle.

2013. febr. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó ma elmegyek a könyvtárba és ki kölcsönzöm a könyvet.
2013. febr. 12. 08:34
 5/5 A kérdező kommentje:
2. Egyáltalán nem azt mondtam, hogy engem külön tanítson. Nekem csak az kell, hogy másképp beszéljen hozzám. Ne úgy, ahogy az idősekhez. Utolsó hozzászóló tegnap próbáltam utánanézni, hogyan kell megcsinálni a rajzot és több helyen is ajánlották a könyvet, ezért elhatároztam hogy ma kikölcsönzöm. Hát nem bántam meg. Csodás egy könyv. Egyből meg is rajzoltam a szoknyát :)Nagyon érthetően le van írva az egész :) Éppen így kellene tanítani, és akkor nem lenne semmi gond.
2013. febr. 12. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!