Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell kitölteni a felsőokt...

Hogy kell kitölteni a felsőoktatási jelentkezési lapot? (2013)

Figyelt kérdés

Üdv! Azok válaszát várnám, akik 100%-ig biztosak abban, hogy jól tudják, amit tudnak.

1. A befizetési igazolás másolatát kell, vagy az eredetit kell odaragasztani a jelentkezési lap végére?

2. A BME-VIK mérnökinformatika szakát írom első helyre. A specializációt is fel kell tüntetnem?

Egyenlőre ez a 2 kérdésem van, majd még lehet hogy lesz más is.



2013. febr. 21. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de MINDEN le van írva a tájékoztatóban. El kellene olvasni. Van, ami többször is, külön kiemelve, mint az első kérdésed. A csekk másolatát kell odaragasztani és igen, a specializációt is fel kell tüntetned, ha az adott szakon van szakirány, amire jelentkezel.


Egyenlőre pedig részeket szoktunk felosztani, az a szó, amit te keresel az egyelőre.


Kapd össze magad, mert ilyen lusta hozzáállással nem biztos,hogy bírni fogod az egyetemi tempót.

2013. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az elsőre azért kérdeztem rá, mert az eduline-on azt írták, hogy nem a másolatot kell(vagy csak pontatlanul fogalmaztak), így ez egy kicsit elbizonytalanított.

Idézem: "Ha sárga csekken fizetitek be az eljárási díjat, azt kell használnotok, ami a jelentkezési laphoz tartozik. A befizetést igazoló szelvényt fel kell ragasztani a jelentkezési lapra."


A második kérdésemre a válasz szerintem meg pont az, hogy nem kell...

Idézem: "A szak neve bizonyos esetekben magában foglalja a zárójelben szereplő megjegyzéseket (pl. oktatás nyelve, képzés helye, illetve szakirány megnevezése), kérjük, ezekkel együtt írja be a szak nevét! A lábjegyzetre vonatkozó számozást, illetve a lábjegyzet szövegét NEM kell feltüntetni!"


Na most a felsőoktatási felvételi tájékoztatóban annyi van írva, hogy mérnökinformatikus(1), majd lábjegyzetben ez van: Választható specializációk: [5 specializáció van felsorolva]


Na ha mégis jelölni kell a specializációt, -amit én személy szerint nem értek, hogy miért kéne, mivel a mérnökinformatikára vesznek fel, és nincs külön meghatározva hogy erre és erre a specializációra ennyi embert vesznek fel a mérnökinfón belül- akkor azt zárójelbe tegyem a mérnökinformatikus után?


ui.: Hát nyilván, hogy egyelőre! :D Amúgy meg nem kell egyből lehurrogni! Nem tettem volna fel a kérdést, ha biztos lennék a dolgomban. A bürokráciától meg hányok... Láttad már a Galaxis útikalauz stopposoknak című filmet? Akkor tudod, hogy miről beszélek... :D

2013. febr. 21. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!