Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematikai házi feladat,...

Matematikai házi feladat, hogyan oldjam meg az alábbi feladatokat?

Figyelt kérdés
Az alábbi feladatok okoznak nekem nehézségeket. sin(x-Pi/3)=1/2 valamint gyök alatt 3x+1- gyök alatt x-1=2. Hogyan oldható meg ezek a feladatok? Remélem kapok rá válaszokat, előre is köszönöm.
2013. febr. 21. 20:34
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
Az elsőt csak vissza kell fejteni, semmi bonyolult nincs benne, a másodikat emeld négyzetre, rendezd, és még egyszer emeld négyzetre, így eltűnnek a csúnya gyökök, utána tiszta élmény lesz megoldani. Utóbbinál a legelején a kikötésekről, a végén pedig az ellenőrzésről meg ne feledkezz!
2013. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, de sík hülye vagyok, ha leírnád mit hogy csináltál (nem szavakba) akkor többet megértenék, előre is köszönöm! Ha pedig négyzetre emelem akkor gondolom mind kettőt négyzetre kell és akkor egyik oldalt lenne két gyök másikon a kettesnél meg egy, szóval nem értem az mitől nézne ki jobban.
2013. febr. 25. 15:27
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Minek a szinusza 1/2?

A két gyök szorzatként fog megjelenni, és úgy össze lehet vonni ôket. Javaslom, kezdd csinálni, hogy lássam, mire gondolsz.

2013. febr. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!