Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy személy (kamaszkorú)...

Egy személy (kamaszkorú) matematika-tantárgy-eredményéből lehet következtetni* arra hogy az élet más területein mennyire láthatja/értheti meg az összefüggéseket?

Figyelt kérdés

* következtetni = következtetni felé, persze ez a következtetés nem 100%os


Magyarán a kérdésem az, hogy ha vki matekból mindig is nagyon jó volt (és itt azokra gondolok akik gondolkodnak nem pedig azokra akik gondolkodás nélkül bemagolják az egészet) annak az élet más területein (nem kell távoli dolgokra gondolni, mondjuk egy vita v. más tantárgyak) jobban észrevesznek összefüggéseket, jobban megértenek következtetéseket stb; míg azok akiknek egyáltalán nem erősségük a matek és utálják is.


??


2013. febr. 23. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem.

Mivel a matematika eredmények attól is függnek, mennyire jófej illetve szemét az adott szaktanár, milyen az osztályzás, milyen tempóban haladnak, és milyen erősségű az adott iskola. Ez az egyik.

A másik pedig, hogy a matematika megtanít bár logikusan gondolkodni, ettől függetlenül nem mindenhol van szükség az élet más területein összefüggéseken gondolkodni. Például egy mesterszakácsnak, aki eléggé sikeresnek mondható, nem biztos, hogy szüksége van bonyolult képletek átlátására. Sőt, tuti nem.

2013. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A másodikra: Leírtam hogy nem kell távolira gondolni, és nyilván nem arra céloztam hogy egy szakácsnak szüksége van-e arra hogy a plusz b a négyzeten, sőt nem is efelől közelítettem meg a dolgot, hanem összefüggések és következtetések átlátása felől. Ezzel nem vitatkozni akarok, csak a véleményem. Köszönöm a válaszod, szia
2013. febr. 23. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!