Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is több az egyetem...

Szerintetek is több az egyetemista, főiskolás mint a szakmunkás tanuló, OKJ-n tanuló?

Figyelt kérdés
Ahogy az oldalt olvasgatom, sokan
2013. febr. 27. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. De ez nem jelenti azt, hogy túl sok lenne belőlük, hanem éppen az, hogy a szakmunkás képzést nem reklámozzák eléggé, illetve nem eléggé vonzó.
2013. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
féltékeny vagy?
2013. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok féltékeny csak nem értem mire fel ennyi egyetemista, fele annyi elég lenne. Ráadásul annyira beképzeltek hogy ők egyetemre járnak.
2013. febr. 28. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok féltékeny csak nem értem mire fel ennyi egyetemista, fele annyi elég lenne. Ráadásul annyira beképzeltek hogy ők egyetemre járnak."


- Ezt a két állítást mégis mire alapozod?

2013. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy kisvárosban el tudsz helyezkedni mondjuk gépészmérnőkként? hány gépészmérnök állás van és hány felszolgáló vagy kőműves?


Még egy faluban is el tudsz helyezkedni kőmüvesként.

2013. febr. 28. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:

"Egy kisvárosban el tudsz helyezkedni mondjuk gépészmérnőkként? hány gépészmérnök állás van és hány felszolgáló vagy kőműves?"


- Tőled vártam erről statisztikákat.


"Még egy faluban is el tudsz helyezkedni kőmüvesként."


- Nem kell mindenkinek faluban laknia.


De ne kezdjünk már abba bele, hogy már gépészmérnökök sem kellenek, mert nem tartom viccesnek.

El kellene már fogadni, hogy statisztikailag kimutatható, egyáltalán sincs sok diplomás.

2013. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaz, nem túl friss adat, de gondolom most sem számottevően több:

"Magyarországon jóval kevesebben szereznek diplomát, mint az OECD országokban - derül ki Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet által készített felmérésből.


A diplomával rendelkező 25-64 év közötti népesség aránya Magyarországon 17 százalék, ezzel szemben a OECD-átlag 26 százalék."


(Forrás: [link] )

2013. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!