Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is szoktatok egyetemistákat...

Ti is szoktatok egyetemistákat, diplomásokat beégetni?

Figyelt kérdés

Az olyanokat, akik öntelt arccal folyamatosan osztják az észt, a szakmunkásoknak és amikor a szakis jobban ért az adott témához, akkor az értelmiség vörös fejjel csak sunnyog. Én is szakmunkás vagyok és múltkor egy doktorátussal rendelkező fizikusnak magyaráztam el így a relativitáselméletet, de nem tudott már mit szólni rá, így csak csöndben összehúzta magát.

Az exem, aki diplomás informatikus volt, 60 km-re kellett elvinnie a notebookját, hogy felrakjanak rá egy Win. oprendszert. Én akkor azt mondtam, ne vigye el azért olyan messzire, én felrakom neki fél óra alatt. Azt mondta, hogy én csak egy hülye szakmunkás vagyok, én nem érthetek hozzá. Én erre csak úgy reagáltam, hogy amint látom te se, pedig te diplomás informatikus vagy. Erre nagyon ideges lett.

Vagy a haverom, aki egy áruházban biztonsági őr, belenézett egy vásárló táskájába kifele menet. A vásárló hölgy, nagyban hangoztatni kezdte, hogy ő ügyvédnő és ehhez nincs joga. Közben pedig nagyba lebegtette az ügyvédi igazolványát. A haver csak annyit mondott neki, jó hangosan, hogy mások is hallják, " Kedves ügyvédnő! Ajánlanám figyelmébe a 2005. évi 133.tv. 26. paragrafusát, ha maga szerint ehhez nincs jogom." Az ügyvédcsaj csöndben összehúzta magát és elsunnyogott. Égő lehetett neki, ahogy egy bizt.őr kioktatta jogi dolgokból.

Én ezt nagyon szórakoztatónak találom. Utána olvasok egy-egy témának és ezt fel szoktam hozni egy diplomással való beszélgetéskor. Adott esetben jól beégetem. Mert ha egy szakmunkás kiokítja, őket azt nagyon szégyenlik.

Tudtok hasonló sztorikat írni?



2012. jún. 6. 16:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
46%
Hát igen attól, hogy vkinek papírja van vmiről még nem biztos, hogy akkora zseni.
2012. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

A legtöbben egy adott területhez értenek. Pl. az áruházi biztonsági őr tudja azt az 1-2 paragrafust, ami a munkájához szükséges. Az ügyvéd meg adott esetben több 100-at, azonban a családjog területéről. Tehát ha megtanulok két kevésbé ismert sort a Hamletből, amit egy irodalom professzor nem ismer, az már azt jelenti, hogy műveltebb irodalmár vagyok nála? Na ugye hogy nem.


Az nem felvágás, hogy megtanulok két keveset emlegetett sort a Hamletből, amit aztán ha egy irodalom professzor nem ismer, már azt jelentené hogy okosabb nála.

2012. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nah az utolsó két sort elfelejtettem kitörölni.
2012. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az az égő, amiket írtál, amikor nincs valakinek diplomája, de azért felvág valamivel, hogy csakazértismegmutassa....Az, hogy te ilyen vagy, azt jelenti, hogy ez probléma neked, és igazából irigykedsz, és csak bizonygatni akarod, hogy te is tudsz annyit...
2012. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Az exed egyszer megalázott ezzel, benned ez azóta tüske, úgy látom. Úgyhogy most vörös posztó előtted mindenki, aki diplomás.


Ha ez a legfőbb szórakozásod, hogy bevágsz 2 oldalt valamiről, aztán villogsz vele... hát érezd jól magad..!

2012. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Jó, de itt nem a Hamletből való 2 sorra gondolok.

Hanem olyan alapvető dolgokra, mint hogy egy diplomás informatikus nem tud feltelepíteni egy oprendszert. Közben meg lenézi a szakmunkást, mert az biztosan nem érthet hozzá. Közben meg pont a diplomás az aki hülye hozzá.

Vagy az áruházban az ügyvédnő, aki magabiztosan kijelentette, hogy ő ügyvéd és ő tudja hogy ehhez nincs joguk a bizt.őröknek. Azt hitte hogy ő ügyvéd, akkor majd a bizt.őr hasra esik előtte. Aztán visszanyalt a fagyi.

Ezeket csak én találom ennyire szórakoztatónak?

2012. jún. 6. 17:21
 7/34 anonim válasza:
94%

Nagyon felfújod ezt a diploma dolgot :) Attól hogy valaki diplomás, még nem fog mindenhez érteni, meg felejthet ő is, ahogy te is felejtesz dolgokat. A diplomás nem fogja úgy tudni a szakmádat, ahogy te tudod, de te se fogod tudni az övét, ahogy ő se tudja a tiédet. Szerintem itt ki is fújt a dolog, nem minden diplomás hülye, úgy, ahogy nem minden szakember zseni és a legeslegprofibb a szakmájában.

Attól, hogy tudsz valamit amit ők nem, még nem kell elhajítaniuk a diplomájukat, de te sem veheted fel helyettük, mert nem vagy feltétlen okosabb náluk :) Száz szónak is egy a vége: maradjon mindenki abban jó, amivel foglalkozik, és ne szapulja a másikat, mert ez a diplomás-szakmunkás ellentét már nagyon fárasztó, pláne úgy hogy egyik se ért a másik dolgához :D

2012. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
100%
Amúgy az az ügyvédnő lehet csak bekamuzta hogy az, hogy hátha akkor nem néznek bele a táskájába :D
2012. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
37%
Igen a két konkrét példa amit írtál, az jogos. Azonban az utolsó néhány sor az ami visszatetszést váltott ki. De ha tényleg alapvető dolgok (amit az adott szakma képviselőjének "illik" ismerni) az amiben beégeted őket az már teljesen normális. :)
2012. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
24%

Tuti, hogy mindenki aki itt válaszolt az diplomás vagy az lesz. Én még nem vagyok egyik sem. Simán megszereznék egy diplomát (nem beképzeltségből, tényleg jók a képességeim ráadásul egy-két diploma nem kíván túl sok erőfesztítést), de egyre inkább olyan szakma felé kacsintgatok, amihez nem kell diploma, mert a mai világban sokkal jobbak lennének vele a kilátásaim.

Én úgy gondolom, hogy azokban a példákban amiket felhoztál, tényleg igazad volt, neked és a barátodnak is. Viszont nem kéne direkt keresned ezeket az alkalmakat, mint ahogy a diplomásoknak sem kéne túl nagyra lenni azzal a diplomával.

2012. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!