Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány % IQ a normális, mik a...

Hány % IQ a normális, mik a határok?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 13:28
 1/6 sippara ***** válasza:
0%

A te teszted úgy látom, hál' Istennek negatív lenne....

Az IQ-t nem százalékban mérik. Milyen határok?

2013. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Suliban pszichológussal csináltunk még tesztet. Vannak értékek ( számmal megnevezve amennyi az IQ ) ami alatt súlyos, valószínűleg problémás, van ami normális, hogy pl. 70-90 között . A fölött átlag feletti, Még magasabb az már zseni. Ilyenre értem.
2013. febr. 28. 13:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Első:

IQ = Intelligence Quotient


És mivel ez a hányados olyan alakban van, hogy ha valaki az életkorának megfelelő átlagos intelligenciával rendelkezik, akkor az 100, ezért valójában pont hogy százalékról van szó, még ha amúgy pontot is mondunk.

2013. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kb a 90-110 a normális, átlagos. 80 alatt lassú az emberke gondolkodása, az kevés. 120 felett különösen intelligens az illető, és 140 felett nevezzük zseninek
2013. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként ma már nem 100 az átlag:


[link]

2013. febr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sippara ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Belagezapista, köszönöm szépen, hogy kijavítottál, ma is tanultam valamit :)
2013. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!