Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes újszülött babánál...

Egy hetes újszülött babánál mennyi a "normális" szopási mennyiség, egy alkalommal? Mik a határok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 17. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
150 * testsúly(kg) és osztva a napi szopások számával. Ez az átlagos mennyiség, ettől persze ehet többet és kevesebbet is.
2009. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szoptatott babáknál nincsenek határok. Annyit eszik amennyi jól esik neki. Egy hetesen még picike a gyomor ezért többször esznek keveset,sőt most a meleg miatt is többször kérhetik. Nyugodtan mellre teheted 1,5-két óránként is,ártani nem ártasz vele és jót tesz a tejtermelésnek is.
2009. júl. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, azt nem tudom "normális"-e. Kb 10-20 ml volt 1 hetesen az adagja, a doki azt mondta etessem 2.5 óránként, amit nagyjából be is tartottam, de utólag átgondolva rosszul tettem, mert szerintem ő gyakrabban szeretett volna enni.

Aztán a 2. héten azt mondta a védőnő, hogy ezt fel kell tornáznunk 30-40 ml-re. De az 1. hozzászóló jól írta a napi szopi mennyiséget, testsúlykilónként 150 g.

2009. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

IGÉNY SZERINT szoptasd, akkor is, ha gyakorinak tűnik, de egy evés ne legyen több 20-30 percnél, addigra nagyjából kiszívja azt a mennyiséget, amire szüksége van.

A többi csak "anyázás, közelségvágy- ami teljesen természetes- csak ha nem fogod kicsit vissza- gyakorlatilag egész nap szoptatni fogsz- a mellnek is szüksége van regenerálódásra.

2009. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!