Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha olyan orvos szeretnék...

Bratilla kérdése:

Ha olyan orvos szeretnék lenni, aki a sebészeten dolgozik, törésekkel meg hasonlókkal foglalkozik, akkor milyen szakot kell választanom az egyetemen?

Figyelt kérdés

Szegedi Tudományegyetemen szeretnék tanulni, ha lehetséges :)

Köszönöm szépen a segítséget!


2013. márc. 2. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal azt nevezik traumatológiának = baleseti sebészetnek. Így keresd.
2013. márc. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyetemen még nincs szakosodás. Minden orvosnak előbb általános orvos szakot kell végeznie.....
2013. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A 3.-ik vagy a 4.-ik évben kell szakot választani, addig megy az általános képzés. Utána pedig még felveszik mellé a választott szak tárgyait is.
2013. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes választ! :)

És azt még meg tudná mondani valaki, hogy a matek, kémia és a fizika mennyire fontos? A biológiával nincs bajom, de az előző három nem annyira megy, pedig nagyon szeretnék a traumatológián dolgozni.

Úgy tervezem, hogy emelt szinten érettségizem magyarból, mellé pedig középszinten biológiából. Így van esély? Vagy bent tudnék maradni egyáltalán, ha nem értek a matekhoz, kémiához, fizikához? Sajnos humános osztályba járok, így ezeket nem igazán tanultuk.

2013. márc. 2. 14:56
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Hanyadikos vagy? Csak mert nagyon nem vagy képben.

Ahhoz, hogy felvegyenek orvosira, alapból kell egy biosz emelt, és mellette még egy emelt vagy kémiából, vagy fizikából. Ezek nélkül ne is jelentkezz.

A magyar emelt az égvilágon semmire nem jó. Nem kapsz érte pluszpontot sem, egyetemen sem lesz rá semmi szükséged. Csak magaddal cseszel ki, mert az emelt valószínűleg rosszabbul fog sikerülni, mint a középszintű, így kevesebb pontod lesz.

Matek nem igazán kell, viszont fizikai és kémia igen. Főleg kémia.

2013. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

10.-es vagyok. Itt olvastam, azt írja, a biológiánál is elég lehet a közép: [link]

Sajnos nekem inkább a humán tárgyak mennek, a reál tárgyak a biológia és a földrajz kivételével nem nagyon. De nagyon szeretnék ilyen helyen dolgozni, hogy én is segíthessek az embereken, nekem is volt már rengeteg sérülésem, törésem, és olyan jó volt, amikor egy orvoson láttam, hogy tényleg szeretne nekem segíteni, és nem csak a munkáját végzi.

2013. márc. 2. 15:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Csakhogy ez nem orvosi képzés, hanem ápolói.

Neked ez kellene, ha orvos akarsz lenni: [link]

2013. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hú, ezt tényleg elnéztem.. :( Köszönöm, hogy szóltál!
2013. márc. 2. 15:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahoz képest, hogy egyetemre jársz, oltária nagy tahó vagy, azt tudod ugye, kedves 83 %-os!


A volt kolléganőm lánya jár Szegedre, őneki a 3.-ik, vagy 4.-ik évben kellett eldöntenie, hogy majd a legvégén pszichiáter lesz, vagy kórbonctant tanuljon tovább.

Valóban nem járok oda, de attól még nem kell más embereknek a fejét leharapni, azzal csak a saját parasztságodat mutatod meg.

Igaz, hogy a diplomával együtt az intelligens viselkedést nem adják, attól még maradhatsz nyugodtan paraszt.

2013. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Hát bocs, de kicsit idegesítő, mikor az emberek úgy szólnak bele vmibe, és vezetik félre a másik embert, hogy nem értenek hozzá.

Én sem értek egy csomó dologhoz, ezért nem szólok bele.

És valószínűleg félreértettél vmit, ugyanis mint írtam, nem kell 3. vagy 4. évben szakot választani!

2013. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!