Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen eü állás van ami csak...

Milyen eü állás van ami csak 1 betegséggel foglalkozik? Olyan orvos szeretnék lenni aki nem beteggel hanem a betegséggel foglalkozik.

Figyelt kérdés
ugy értem ami csak betegséggel pl cukorbetegség, rák vagy vmi virussal foglalkozik pl: ebola... olyan orvos szeretnél lenni aki csak 1 vmivel foglalkozik és nem a beteggel hanem a betegséggel...
2008. dec. 22. 16:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Akérdésem pontosan így hangzik: van olyan állás ami nem beteggel hanem 1 betegséggel foglalkozik?
2008. dec. 22. 16:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor valamilyen kutatóorvosnak menj, aki nem is nagyon találkozik betegekkel, mert ha embereket szeretnél gyógyítani, akkor elkerülhetetlen, hogy egyszerre több betegséggel is foglalkozz egy páciensnél.
2008. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Kevés ilyen orvos van,ja és állás is.

PL:Phatológus,ő szövettanokat csinál,metszeteket készít,mikroszkóppal vizsgálja.

Vagy labor orvos,ő sem sok beteget lát.

2008. dec. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen állás egyszerűen nincs. Ha csak tényleg nem kutató orvos leszel. Mert ott max beteg patkányokkal találkozol. Így mondhatjuk,hogy beteggel nem. De általánosságban elmondhatjuk, hogy betegséghez a beteg is hozzá tartozik.
2008. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De azt vedd figyelembe, hogy az egyetem elvégzésekor muszáj lesz betegekkel is foglalkoznod, henteskedni, ilyenek. Szóval ha irtózol attól, hogy injekciót adj valakinek például, akkor nem nagyon fog menni.

Biológia szakon belül is nézz utána, biológusok is foglalkoznak betegségekkel. Az orvos alapjában véve emberrel "dolgozik".

2008. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én olyan valaki akarok lenni aki pl megállapítja hogy van-e valami baci a vérben... vagy azt az orvosok végzik?
2008. dec. 23. 00:08
 7/7 Hintalow ***** válasza:
Az inkább laboráns, ahhoz nem kell annyit tanulni, mint egy orvosnak, gondolj bele, egy kórházban naponta van párszáz kémcsőnyi vérminta, amit analizálni kell, elég droid meló.
2008. dec. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!