Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet tenni, ha az orvos...

Mit lehet tenni, ha az orvos nem foglalkozik a beteggel úgy, ahogy kellene?

Figyelt kérdés
Már régóta állandó alhasi fájdalmaim vannak bal oldalon. A háziorvos nőgyógyászatra küldött, ahol nem találtak semmit, erre azt tanácsolta szedjek napi 3X nospát. Mi ez már? Nem hinném, hogy normális dolog ilyen fájdalmakat ennyivel elintézni! Kisugárzik a bal lábamba, a derekamba stb... Nem szeretnék magánorvoshoz menni, mert én is fizetem a TB-t, nem mellesleg ne osszák be az alamizsnám, amit fizetésnek hívnak...

2013. jan. 8. 11:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Lehet sok mástól, pl. stressz... De ha nincs más, akkor marad a magánorvos, az legalább tényleg foglalkozik az emberrel.
2013. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
szia!8 hónapja hasonló problémákkal küzdök,nekem a magán nőgyógyász viszgálat nélkül húgyhólyaggyulladást állapítottt meg,amire erős antibiotimot írt fel,de nem últ el a probléma,ezt követte 6 hét kórház,majd ct,ct-n kiderült,hogy ciszta,elmentem a nőgyógyászhoz,kivizsgálás nélkül mondta,hogy semmi bajom sincs,ekkor elmentem másik orvoshoz,és tényleg cisztám volt,ami hálistennek eltünt,de most megint elkezdődött mindne elölről
2013. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Stressztől nem hinném, hogy ilyen krónikusan fájna egy pont. Magánon kívül tényleg nincs más választás? Csak mert havi 50-60 ból nem tehetem meg, pláne pl. a tandíjam mellett!!! Úgy gondolom ez nem az én szégyenem, ezt nem kell ragoznom. Hogy van az, hogy ha magánba megyek megnevezik, majd megoldják a problémám, szimplán meg kapok egy vállvonást? Most mit csináljak, Haljak meg? Már van egy gerincsérvem, amit diagnosztizáltak, és ennyi. Vehettem rá fűzőt. (20.000ft) Megjegyzem február óta az is fáj, kb. 16 éves korom óta van (10 éve) most diagnosztizálják, és olyan fájdalmakban álek, hogy ne tovább. Tényleg így kell lenni ilyen fiatalon?
2013. jan. 8. 12:08
 4/25 A kérdező kommentje:
Szegényem, és te magánban voltál a cisztáddal? Nekem most volt 3 hónap alatt 3X antibiotikum kúrám, erről is mesélhetnék!!! Elmentem magánba, 30.000ft otthagytam, és 2 nap alatt megoldották azt a nyavalyát amit már negyed éve nem kis fájdalmak közepette kezeltek az SZTKban, és a poén az, hogy amit kezeltek (ciszta) ott sem volt soha!!!!
2013. jan. 8. 12:12
 5/25 anonim ***** válasza:
erre azt kell mondjam, üdv a magyar egészségügyben. Nekem meg a fogamat tették majdnem tönkre, 2 hónap szenvedés alatt, ami közben az orvos 2-szer tudott időpontot adni, csak rosszabb lent minden, elmentem magánorvoshoz, 3 hónap alatt 100ezret otthagytam (rendbe hozattam akkor már mindent) és érdekes módon semmi bajom azóta sem... Az SZTK... hát hagyjuk. Több kár okoz, mint hasznot.
2013. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
igen,magánnál voltam mindkét alkalommal,de jól legomboltak rólam 12 eurót minden egyes alkalommal
2013. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyi a magyar egészségügy. Ha nem mész el magánba, nem fog megoldódni. Felsőbb körökben is így megy.


Nézd emg pl. a rákgyógyítást. Tb-re kemot kapsz-meghalsz. Ha gazdag vagy kimész külföldre és könnyen lehet egészségesen jösz vissza.


Szörnyű hogy ez ennyire pénz kérdése, viszont ez tényleg fontos, ezért próbáld meg valahogy összekuporgatni rá. Én belgyógyászt is megpróbálnék. Fájdalomcsillapítóknak pedig következménye van, ha hosszú távon szeded.

2013. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Januárban visszajöttem Magyarországra, március végén voltam magán nőgyógyon, ahol ez a fájdalom már jelen volt. Nem találtak semmit. Ma is voltam ugye SZTK-ba, mert már elfogyott a türelmem, de ma sem találtak semmit, a fájdalmam március óta viszont lassacskán bár, de egyre erősebb. Nem tudom mit tehetek, mert még csak meg sem nevezik a problémát. :( Csütörtökön van időpontom ismét magán nőgyógyhoz is, de most nem tudom menjek e, és fizessek ki 11.000ft azért, hogy ugyan azt halljam, mert a problémám attól még meg marad. Azt sem tudom hova menjek vele, most mindent járjak magánban végig? És azt hogy csináljam?
2013. jan. 8. 12:42
 9/25 anonim ***** válasza:
én írtam a cisztát,szlovákiai vagyok,az itteni egészségügy még a magyartól is rosszabb
2013. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Hallod-e Veled még egész törődő volt a doki! Én ennél sokka lrsszabbakat tapasztalok. Az orvosok többsége magasról tojik a betegre elvégzik a dolgukat felirják a gyógyszert és kész utána meghalsz vagy nem tök mind1 nekik.

Nekem is ilyen tüneteim voltak mint neked 5 hónap (!!) alatt passzolgattak egymásnak a nőgyógy a sebészetre onnan a proktológiára majd azok visszaküldtek nőgyógyra. Közben majdnem perforált a vakbelem és már szinte életveszélyes állapotba kerültem mire magán(!) orvosnál sikerült megtalálni a problémát. Ha nem megyek magánba már lehet nem élnék.

Az egészségügy egy rakás sz*r. Mondom ezt szakmabeliként.

2013. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!