Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakadék szélén állok és...

Szakadék szélén állok és utálni fognak. Mit tegyek? Visszafordítani már nem lehet ezt most. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok. Sajnos csak érettségim van, mert gimi után rögtön melóba mentem és az óta külföldtől kezdve mindenhol dolgoztam már. Sajnos el kell valahogy tartanom magam. Szakmát nem végeztem, mert nem találtam olyat, amit el tudnék végezni. Nagy vágyam az volt, hogy egyetemre menjek művészeti ágra. (hova hova és mire nem írom le), de az a lényege, hogy itt felvételi vizsga van. Nos és amit csinálok azt nem gyerekkorom óra művelem, hanem 18 éves korom óta, s így nagyon sokkal el vagyok maradva, mert nincsenek dolgok nálam kialakulva. Próbálkoztam már a felvivel, de nem vettek fel emiatt.


A mesterem nagyon vár már az idei felvételi vizsgára és szeretné ha bekerülnék, de sajnos olyan szinten elmaradtam az anyaggal, hogy lehetetlennek tartottam a beadását a papíroknak. Nos mivel március van már el is késtem vele. Ő ezt még nem tudja, de szét fogja vetni az ideg. Az anyaggal családi és pénzügyi dolgok miatt maradtam el, mert nekem dolgoznom is kell, hogy meg tudjak maradni fedél felett. Emiatt a készülési időmet teljesen elveszi. Ez nem olyan tárgy, hogy fogok egy könyvet magammal viszem és akkor bemagolok 300 oldalt. Itt helyhez vagyok kötve, időhöz vagyok kötve, nyugalomhoz vagyok kötve stb.stb. Hangszeres vagyok.


Nagyon kiborultam, amikor csökkentek az anyagiak és hogy még többet kell tennem azért hogy megmaradjak fedél felett. Nem voltam jól és lecsúsztam az időben. Felvételit nem adtam be és teljesen padlón vagyok.


Az egyetemen akik segítenek felkészíteni, egyszerűen nem tudják ezt megérteni, mert nekik minden adott. Családjuknál laknak, mindenki támogatja őket, stb.stb.


Én folyamatosan le vagyok cseszve, elveszik az önbizalmamat, öreg is vagyok ami engem is bánt, és idővel is el vagyok csúszva. Magam alatt vagyok.


A mesterem 1,5 hónap kimaradás után most keresett meg. Egyszerűen nem merem neki megmondani, hogy nem adtam be, mert megöl...amúgy a statisztikában meg látni fogja úgy is. Teljesen ki lesz akadva...nagyon félek.


Nem akarom elveszíteni az ő támogatását se a barátságát. Viszont nem tudok "kifejlődni" ilyen rövid idő alatt és ilyen körülmények között. Ez nagyon nem jó így. Neki egész gyerekkorától kezdve semmi más dolga nem volt mint tanulni tanulni és ezt csinálni. Mindenben egy nagyon szerető és EZER %-ig támogató családja volt/van. Szerencsés.


Nem tudom mi van, mit tegyek, be vagyok fordulva, mert ez engem is bánt.



2013. márc. 4. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fogja érteni, mért lenne neki akkora probléma, ha jövőre jelentkezel? Neki nem mindegy? A te életed. Az egyetem pont arról szól, hogy te vállalod a felelősséget, nem a tanárok piszkálnak. És ha egyszerűen nem tudtál haladni érthető okok miatt, akkor nem tudtál. Majd jövőre:).
2013. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha elmondod neki a körülményeket és miérteket, nem hinném hogy nem fogja megérteni. Nem azért nem adtad be mert elbuliztad az időt. Ahogy írtad is sajnos neked muszáj dolgozni mert nincsen httér aki megtermti azt hgy csak ezzel foglalkozz.
2013. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"megmaradjak fedél felett" - felette tuti nem vagy, max. alatta...


Amúgy meg nem hiszem, hogy személye elleni sértésnek venné, végül is ez a te életed, a te jövőd, nem az övé. Legfeljebb leszűri, hogy nem érdemes neked segíteni, és kész, de mérges nem lesz - nem LEHET, mert nincs mire. Nem a saját életében történt valami katasztrófa, semmi köze igazából ahhoz, hogy te mit csinálsz. Csakis magadnak tanulsz, nem neki, vagy bárki másnak.

2013. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, miért vagy öreg??? Nem a kor számít, hanem a tehetség, ha művészetről van szó! Volt olyan csoporttársam, aki 33 évesen kezdett neki nappalin az egyetemnek. És? Senki nem kapott szívrohamot. :D

A mestereddel meg gyúrjatok rá a jövő évre, de most aztán keményen!

2013. márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen nem számít hány éves vagy. Nincs a homlokodra írva. Nálunk is beiratkozáson ott volt egy 50 éves férfi és senki sem nézte ki emiatt.

A tesóm anno egy 70 éves nénivel volt egy szóbeli vizsgán.


De te azon vagy kibukva, hogy nem mered elmondani, hogy nem jelentkeztél vagy azon, hogy miért nem jelentkeztél? A tanárnak semmi köze hozzá, ha a barátod megérti, ha meg, akkor marha sok empátia lehet benne.

És amúgy nem bunkózásból mondom, de szerintem csak magadnak tudat alatt találtad ki ezt az indokot, hogy úgyse kerülnél be, mert te 18 évesen kezdted. Ergo 10 éve. A fiatalok is 7-8 évesen kezdik, és 18 évesen mennek egyetemre.

Azt tanácsolom, hogy mond meg nyugodtan a mesterednek, hogy mivan, miért nem jelentkeztél. És gőzerővel kezdj el gyakorolni. 100%, hogy nehéz lesz, de ez az egyetemen se lesz másként. Mert ott bent is kell tudni maradni. És jövőre jelentkezz. Bukhatsz rajta 9000 Ft, de szerintem még mindig megéri. Mert így benned marad a tudat, hogy meg sem próbáltad.

2013. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!