Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem eltávolodtunk...

Úgy érzem eltávolodtunk egymástól a férjemmel. Hogyan lehet visszafordítani ezt a folyamatot?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, van egy 1éves babánk is. Amikor hazajön a munkából, foglalkozik a babánkkal, aztán leül a gép elé. Nem beszélgetünk, max csak a gyerekről kérdez. Ha kérdezek, vagy beszélgetést kezdeményezek, a gép mögül válaszolgat, vagy annyit mond: hagyjam őt, ne idegesítsem.

Ha meg szeretném beszélni ezt a dolgot, akkor meg leráz, hogy: ne hisztizzek!

Nagyon szomorú és csalódott vagyok. Nem ilyen volt.

Persze anyagi biztonságot megadja, de nem foglalkozik velem.

Nem tudom mi lehet a háttérben. Lehet csak én reagálom túl? :(

28/n


2011. nov. 9. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehéz ezt így kívülállóként megítélni.Az elő szokott fordulni,hogy a baba születése után a férfi úgy érzi,hogy háttérbe szorul és ezt rosszul reagálja le.A szex működik úgy mint a baba születése előtt?
2011. nov. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem valamikor meg kellene beszélnetek. Az addig rendben van, hogy az egész napi munka után kell neki is kikapcsolódás, egyezetek meg, hogy pl. egy órát gépezik, utána viszont közös vacsora - ez nemsokára már csak a gyerek miatt is fontos lenne, beszélgettek, valamennyi idöt szántok egymásra is. Mondd meg neki (de csak nyugodtan, semmi hiszti meg kiabálás), hogy neked szükséged van a férjedre is, nemcsak eltartóra meg a gyerek apjára.

Valószinü, hogy te is érzékenyebb vagy, meg azzal hogy otthon vagy, jobban igényelnéd a társaságát, próbáljatok valami kompromisszumot kötni.

2011. nov. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szervezz le egy közös programot meglepetésnek, ahol igazán kiteszel magadért. /minden téren/

A baba nagy öröm a családba, de ha a pár ilyenkor nem tölt kettesben egy kis időt, a változás felőrli a kapcsolatot.

Vidd el a babát anyudékhoz egy éjszakára, Ti meg szakadjatok ki a hétköznapokból.

Legyenek olyan napok, amikor csak egymásra figyeltek.

2011. nov. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Közös vacsi van, de ott is a gyerek a téma. Olyan, mintha már észre sem venne, és csak Anyaként kezel.

Próbáltam ezt a közös programot is, kinéztem egy utat 4napos, baba foglalkoztatóval, meg minden. Mondtam neki, ez szuper lenne, leadnánk a gyereket és együtt lehetnénk. Azt mondta, ez neki nem pihenés és ne rakjuk le a babát. Úgyhogy a 4napos 'ünnepet' is itthon töltöttük szótlanul.

Ma is úgy ment el, gyerek kapott ölelést, puszit, én meg egy: helló-t.

Nem tudom...igazatok van, hogy érzékenyebb vagyok, de este sem velem foglalkozik, hanem 1órát a gyerekkel, amíg eszünk, aztán leül a gép elé.

2011. nov. 9. 08:46
 5/9 A kérdező kommentje:

JA igen, a szex kényes téma.

Van persze, nem úgy, mint baba előtt, mert kevesebb az időnk, és fáradtabb is vagyok. Esti fürdetés után már alszunk (ő csak a játszás vállalja be a gyerekkel) Nem valami jó, több mint a semmi, olyankor azért örülök, hogy velem foglalkozik. Próbáltam utána nyugodtan beszélni vele, mármint este-szex után, de bealudt..:-/

2011. nov. 9. 08:49
 6/9 anonim ***** válasza:

hasonló cipőbe járok, csak nálunk 10 hónapos a gyerek....próbáltam kedveskedni neki vacsorát főzni, megmasszírozni voltunk wellness hétvégén a gyerekkel , de semmi nem változott, (a szállodába volt wifi, szóval egész nap a telefonján netezet)

itthon ha megkérem valamire, nem csinálja meg, a szex is unalmas, ha neki van kedve akkor ok, ha nekem akkor "fáj a feje"

januárig kapott időt hogy változtasson, különben költözök.

nem tartom jónak hogy a gyerek 1 boldogtalan kapcsolatban legyen....

2011. nov. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy eleinte meg akarja oldani, meg befordul, hogy mi a baja a másiknak. Aztán jönnek a viták és már nem akarja megoldani, csak a nyugalomra vágyik. Aztán már részéről is elég egy helló érkezéskor távozáskor. Beszélik, amit muszáj. Aztán már szex sem lesz, mert semmi nem köti a másikat sem az egyikhez. Aztán jön a következő gyerek és még fáradtabb ahhoz, hogy bármi változzon. A másik pedig egy önző ember, mert csak magával foglalkozik és látszólag érdekli a gyereke. Pedig ő nem neveli, nem csinál igazán vele semmit. A te helyzeted azért jobb az átlagnál, akinek ilyen problémája van, mert legalább a gyerek téma érdekli a férjedet és legalább anyagi biztonságot ad. Én ma így látom a többség helyzetét sajnos.
2011. nov. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Lepd meg egy szexi ruciban :)) Az mindenkinek bejön..és ne hisztizz, hanem éreztesd Vele, hogy ,mennyire oda vagy érte!! :) Ez be fog válni, figyeld meg :) Sok Sikert!
2011. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok idő eltelt már, mi lett végül veletek?
2023. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!