Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar emelt szintű érettségi....

Magyar emelt szintű érettségi. Mi számít helyesírási hibának?

Figyelt kérdés

Szóval. Az írásom kissé változó, olyan szempontból, hogy az s-betűm hol írott, hol nyomtatott, ez attól függ milyen betű áll előtte, ha pl a-betű, akkor írott, mert össze tudom kapcsolni a kettő, ha s-el kezdődő szó, vagy o;m ezeknek nem csinálok "orrot-farkat" akkor nem tudom összekapcsolni, így nyomtatottan írom, ez megszokás, berögzülés, nem tudom mikor szoktam rá erre, egyszer csak észrevettem.

A másik, hogy a z betűmet "zorrósan", áthúzva írom, ez hibának számítana?

A b betűmmel is ugyan az a helyzet, mind az s-betűvel. Helyzettől függően nyomtatott vagy írott, bár a nyomtatott verzió elég ritka.

Ó, igen. Az r és v betűm is alig megkülönböztethető.


Nektek mi a véleményetek? Esetleg hasonló tapasztalat, vagy a válaszolók között egy javító tanár?


A felkészítő tanárom szerint ez nem olyan nagy hiba, ő nem vonna le érte pontot. Senki nem kötelezhető, hogy változtassa meg az írását, mert következménye lehet, hogy végül ő maga sem lesz képes azt elolvasni. Nála ez személyes tapasztalat.


2013. márc. 5. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Az tuti fix, hogy ezek nem helyesírási hibák. Ha annyira összemosódik, hogy már „olancbxvhjz”, akkor az talán, de ha jól értem, a te esetedben messze nem erről van szó. Szóval szerintem nem kell aggódnod emiatt.
2013. márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!