Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elvégeztem az érettségit...

Ha elvégeztem az érettségit és utána pesten tanulok tovább pl rendszergazda technikumon és az első év után át akarok iratkozni pl fehérvárra rendszergazda technikumra. Akkor vissza kell térítenem a tandíjat a budapesti sulinak?

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor rugalmatlan iskolákban a teljes tandíjat megfizettetik. De a szerződés kötés előtt kérdezz rá, mert baj lehet belőle később!
2013. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha megbukunk a vizsgákon esetleg, akkor is ki kell fizetni a tandíjat?
2013. márc. 6. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha lehet ne rendszargazda szakot válassz, kerüld az informatikusi pályát.

Ha nincsenek kapcsolataid, esélytelen munkát találni, mondom ezt úgy hogy 3 éve végeztem Általános rendszergazda felsőfokú képzésen, az első 1-1,5 évben rengeteg helyre elküldtem az önéletrajzot, max ha 10 helyről hívtak vissza, de oda sem vettek fel.

Az egyik helyen (általános iskola) meg brutto 94-et akart adni, 1,5 órányira volt a lakóhyelmtől és a pesti felnőtt bérlet 10 000 Ft. Annak akkor olyan 70 ezer körül volt a nettoja. És rendszergazdaként a Gizikét, meg Magdikát kellett volna betanítani outlook hazsnálatára, bevinni a térképet meg az írásvetítőt órára, meg rendezvényeken fotózni, karbantartani az iskola weblapját, stb.

Mindenes lehettem volna éhbérért és még nekem kellett volna megköszönni hogy egyáltalán alkalmaz.

Azóta 4 munkahelyem volt voltam árufeltöltő (a fizetésből leraktam avagyonőrit+fegyvervizsga), pénztáros, értékszállító, most bankban őrködöm (minimálra bejelentve netto 95-ért 7 percre van gyalog a munkahely).

2013. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!