Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelezőn el lehet-e végezni...

Levelezőn el lehet-e végezni mérnöki vagy természettudományos szakot?

Figyelt kérdés
Pl. kémia, anyagmérnök vagy gépészmérnök? És munkáltatók nem raknak-e különbséget a nappali és levezői között?
2013. márc. 9. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, mivel indulnak ilyen képzések. Az más kérdés, hogy mennyi értelme van. Én mérnöknek tanulok nappalin. Nálunk állandóan szapulják a levelezősöket a tanárok. Rettentő kevés anyagot kell megtanulniuk, nem lesz belőlük jó szakember. És ezeket a munkáltatók is tudják nagyon jól.
2013. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és pofátlanul kevesebbet kérnek tőlük számon, mint a nappalistól, ami szerintem szemétség, mivel ugyanolyan diplomát kap
2013. márc. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

El lehet végezni ha indul ilyen képzés, Nyilván ha mellette dolgozol is főállásban akkor eléggé leterhelt leszel.


Előttem puffogónak, viszont azt tudom mondani hogy menjen át levelezőre ha ott annyival könnyebb elvégezni a szakját, megteheti mindenki hogy levelezőre iratkozik be. Igen a diploma egyforma nem lehet különbséget tenni levelezős vagy nappalis diploma között, nem szerepel benne sehol. Egy állásinterjún max a jelentkező korából és a diplomaszerzés dátumából következtetni lehet arra hogy az illető levelezős volt. Vagy ezt meg is kérdezik. Azt hogy a leendő munkáltató mit preferál jobban az egyedi dolog, nem lehet általánosítani. Van aki azt értékeli hogy valakinek már van munkatapasztalata és hatalmas előnye van a nappalisok között akik addig max diákmunkát végeztek, aminek semmi köze a diplomás szakmájukhoz. Van aki meg azt szereti ha zsenge tapasztalatlan de jó tanuló fiatalokat tanít be az adott céghez. Ezt nem tudhatod előre.

2013. márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én egyáltalán nem szeretnék átmenni levelezőre. Elég nagy szégyen, ha szerinted az a jó, ha könnyű elvégezni. Én örülök neki, hogy nekem nehezebb a képzés, hisz így jobb szakember leszek, több lesz a tudásom. Az pedig hülyeség, hogy a levelezősnek lenne szakmai tapasztalata. Hogyan lenne? Hisz még nincs diplomája, nincs még megfelelő tudása. Mindebből kifolyólag elég nehezen talál magának releváns szakmai munkát. Persze ha önszorgalomból tanul otthon és szerencséje van, akkor találhat ilyet, de ez elég ritka.
2013. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szégyen?? Én már jócskán felnőtt vagyok, van nappali képzésről és levelezős képzésről is tapasztalatom. Meg persze munkatapasztalatom is. A való életben egy munkahelyen az egyetemen megszerzett tudás 10-20 %-át használod. (jó esetben, rosszabb esetben csak a diploma a feltétel a munkakörhöz és semmit sem használsz belőle, ebből nagyon sok van hidd el) Semmi hátrányát nem érzem annak hogy a második képzésemet (semmi köze az elsőhöz), levelezőn végeztem. Nem azt mondtam hogy menjél át levelezőre, csak azt hogy nem kell mérgelődni meg ítélkezni afelett hogy egy levelezősnek mik a követelmények, miben könnyebb ha könnyebb. Saját véleményem az hogy nappalin sokkal könnyebb tanulni (nem a képzés nehézsége miatt) egyéb dolgok miatt. pl. család, munkahely és ilyesmi nem befolyásolja az embert. Nem a levelezős hallgató tehet róla hogy bizonyos tárgyakból más követelményt kell teljesíteni, hanem az egyetem. pl. ha nekem egy szemeszterben csak egy-két gyakorlatom volt egy tárgyból. Igen nappalin lett volna kb. 10-12. Azt a szak és tagozat akkreditációjakor eldöntik hogy lehet e egy szakból kevesebb gyakorlati óra alatt is kiképezni diplomást. Ha nem akkor nem indítanak belőle (pl. orvos, állatorvos, vagy gyógyszerész), és ez így van jól. Munkatapasztalata jó esetben van a levelezősnek. (persze van aki nem dolgozik mellette az már tészta) Sok esetben még a munkakörük sem változik meg a diploma után az embernek, csak ugyanazt magasabb fizetésért fogja csinálni. Erre rengeteg példa van. Ezt a tudják az oktatók is, na ezért is van pl. kevesebb gyakorlat egy levelezősnek. Az élet nem fekete vagy fehér, de ezt majd megtapasztalod. Hidd el fogsz még levelező képzésre járni Te is, mert a mai világ ilyen. Egy diploma ritkán elég egy egész életre. Akkor mit csinálsz majd? Otthagyod a meglévő munkahelyed és eltart a feleséged vagy a szüleid?? Nem hiszem. Munka mellett tanulsz, és azt a követelményt teljesítesz amit levelezőn elvárnak. Az meg tévedés hogy hú te majd megtanulod meg elvégzed azokat a feladatokat is amit a nappalisnak kell, örülsz ha a munkahelyed tolerálja azt hogy szabikat veszel ki a konzultációkra.
2013. márc. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!