Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utálom a jogot, de mégis ezt...

Utálom a jogot, de mégis ezt kell tanulnom mert anyum nem enged máshova. Mit tegyek, hogy 'megszeressem' és ne gyűlöljem majd 1O év múlva magamat a munkámmal együtt?

Figyelt kérdés
Leírnám az egész sztorit de a lényeg...muszáj befejeznem az egyetemet és nézni azt a rohadt híradót naponta, hogy legyek témában, pedig ki nem állhatom esküszöm, kínszenvedés az egész, soha nem ez vonzott, kreatív típusú ember vagyok, szerettem rajzolni, varrni, festeni, nyakláncokat készíteni, hajakat vágni, formázni, sminkelni, divattal foglalkozni...és most ezt kell csinálnom és nem tudom hogyan éljem túl, mert már másodéves vagyok és nem válthatok, anyum nem engedné amúgy sem. :( Volt még így valaki közületek?
2013. márc. 11. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Miért? újságírónak tanulsz?


Ha nem tudsz beszélni szüleiddel, amit én mindenképpen megpróbálnékk... lehet hogy a saját lábadra kell állni. Nem könnyű.


De azért azt is gondold végig hogy nincs e abban fantázia amit most tanulsz! Nincs e olyan területe amit mégis csak szeretsz csinálni.

2013. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ja bocs... jogot.


Hát gondold végig... Még 1x bocs már késő van...

2013. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem, jogot tanulok. Csak anyum folyton fáraszt, hogy nézzem már az egyik csatornát ahonnan sokat informálódhatok meg minden... Nem tudom, sosem erre vágytam és rendesen sírógörccsel veszek részt az órákon, csak azért csinálom, hogy otthon megfeleljek. :(

Lehet az én álmaimból sosem élnék meg, sőt, de nem tudom mit tegyek, hogy megszeressem ezt az egészet. El vagyok keseredve. :(

2013. márc. 11. 21:51
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A jognak annyi ága van, amit választhatsz! Kézműveskedni pedig jogászként és egyetemistaként is lehet.
2013. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod gyűlölni garantálom. A kreatív dolgok nagyon jók, csak nem lehet belőlük megélni. Anyudnak igaza van. Egyébként a jog egy nagyon kreatív foglalkozás tud lenni, csak éppen nem hajakat sminkeket vagy tárgyakat formázol hanem szövegeket, melyekben emberek sorsait tudod megváltoztatni sokszor. És nem mellékesen nem egy fodrász, vagy vásározó vagy, hanem társadalmilag megbecsült ember. 10 év múlva nem lesz mindegy hidd el. Tanuljál, szabadidődben pedig foglalkozzál a hobbiddal, most ezzel teszel a legjobbat magadnak.
2013. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát ha ekkora az ellenérzés benned ezt úgy gondolom anyud elszúrta. Nem szabad erőltetni. Egy életre megutálhatod, és elvesztegettél 5 évet minimum. Próbálj meg vele beszélni... ne az Ő álmát erőltesse rád.
2013. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Olvasd el egy másik kérdező történetét:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2013. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok kedves kérdező! Szintén joghallgató.

Azzal a különbséggel, hogy nekem a pszichológia, gyógypedagógia lett volna az álmom. De hát, abból ugye meg nem lehet megélni.:( És úgy érzem, sokszor, rosszabb pillanataimban, hogy sírógörcsöm van az egésztől, túl jószívű, és emberséges vagyok én ahhoz, hogy ezt csináljam. EZ nekem túl száraz, de még ráadásul buta is vagyok hozzá és sokszor lusta. Mégis túléltem az első vizsgaidőszakot.

Nem hagyom ott az egyetemet, mert én se akarok csalódást okozni a családomnak, pszichológiára meg úgysem vesznek fel.

A csoporttársaim nagyon mások, nincsenek nagyon ott barátaim, nem találom a helyem.

Ügyvéd, bíró biztos nem akarok lenni, attól idegenkedem, de talán még ügyész se. Engem ami viszont nagyon érdekel és kapcsolódik ide az a gyerekvédelem és az orvosi jog. Csak ugye nem tudom, hogy találok ehhez kapcsolódó munkát majd.:(

2015. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Még mindig ugyanúgy vagyok én is.. és esküszöm pont a gyermekvédelmen gondolkodtam, vagyis nagymamám ajánlotta (mert már mindenki "aggódik" értem, annyira elveszett vagyok és totál magam alatt az egyetem miatt), szóval ha mégis ezt a sz.rt kell csinálnom életem végéig, ráállok a gyermekvédelemre. Én is olyan vagyok mint te, emberséges és nagyon érzékeny, hazudni ABSZOLÚT nem tudok, semmiért nem lennék ügyvéd, de nem is lehetnék, nem vagyok arra való, tudom magamról.

Szóval aki azt mondja, hogy nézd a megélhetést, aszerint válassz munkát, a legrosszabb tanácsot adja.

Tudod, nekem nagy álmom volt a fodrászat, tudom abban hihetetlenül jó lehetnék és épp tegnap nézegettem egy velem egykorú (24 éves - igen, meg is buktam..) lány képeit, aki már régen befejezett egy fodrászképzést és sikerült neki saját szalont nyitni és az azért nem semmi. Én meg még abszolút sehol nem vagyok, heti rendszerességgel sírok, tegnap is totál kiakadtam, hogy mennyire nem találom a helyemet az életben, miért kellett nekem anyumra hallgatni.

Most viszont van egy tervem. Utazni szeretek nagyon, ezért május 11.-én megyek Etihad interjúra és talán most áprilisban Emirates nyílt napra és ha bármelyik összejön, befagyasztom az egyetemet, még egy év lenne vissza de biztosan tudom, hogy soha jobb nem lesz és soha nem találom itt meg a helyemet és elmegyek légiutas kísérőnek, ott gyűjtök pénzt és utána elvégzem a smink akadémiát, mert az utóbbi években a smink lett a szenvedélyem. Voltam depressziós, tavaly anorexiás (39 kiló) a sok sikertelenség és csalódás miatt, szóval ha valaha is gyerekem lesz, sosem töröm majd le az álmait és abban fogom támogatni, amiben ő jól érezné magát.

Annyit megtanultam, hogy inkább szegényebben élnék, mint ebben a lelki nyomorban amit ez a jog adott nekem, Elcs.sztem éveket az életemből, de remélem sosem késő elkezdeni valami jót és visszatalálni önmagamhoz.

Neked is kívánok sok sikert, utolsó, és őszintén sajnálom, amiért ugyanebben a helyzetben vagy..

2015. ápr. 9. 13:00
 10/17 A kérdező kommentje:

"Azt soha nem tudtam elérni, hogy ha elültettem egy hamisciprust, abból tuja legyen. Az teljesen lehetetlen, mert ő hamisciprus akar lenni. Ő hamisciprusnak készül, nem lehet más. Abban az esetben, ha kellőképpen gondozom és szeretem – mert én hiszek benne, hogy azt a növény is érzi -, ha megfelelő tápanyagot adok neki, és gondoskodom mindenről, ami szükséges, akkor gyönyörűséges növény lesz belőle. Ha nem, akkor nyomorult növény – de ugyanaz a fajta, másik nem lehet! Az a mélységes meggyőződésem, hogy az ember gyerekénél pontosan ugyanez a helyzet. Hogyha érteni akarom őt, akkor az első dolgom, hogy megértsem: tujának vagy hamisciprusnak született-e

forrás: Idézetek.net » Azt soha nem tudtam elérni, hogy ha elültettem egy hamisciprust, abból tuja legyen. Az teljesen lehetetlen, mert ő hamisciprus akar lenni. Ő hamisciprusnak készül, nem lehet más. Abban az esetben, ha kellőképpen gondozom és szeretem – mert én hiszek benne, hogy azt a növény is érzi -, ha megfelelő tápanyagot adok neki, és gondoskodom mindenről, ami szükséges, akkor gyönyörűséges növény lesz belőle. Ha nem, akkor nyomorult növény – de ugyanaz a fajta, másik nem lehet! Az a mélységes meggyőződésem, hogy az ember gyerekénél pontosan ugyanez a helyzet. Hogyha érteni akarom őt, akkor az első dolgom, hogy megértsem: tujának vagy hamisciprusnak született-e."


Most már anyum is rájött erre..

2015. ápr. 9. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!