Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon kell az informatika...

Nagyon kell az informatika mechatronikai szakra?

Figyelt kérdés
Mert jövőre mennék érettségizni, és azután erre a szakra mennék tovább, de a suliban nagyon sz.r az informatika, szinte nem is csinálunk semmit, és hát erre a szakra kell a programozás, nem tudom azt ott megtanítják vagy jobb lenne ha tudnék is valamit?? Vagy esetleg meg lehet tanulni, otthon is neten, programozni??

2013. márc. 17. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem a BME-s tantervet, az első 4 félévben van informatika (Informatika I, Programtervezés I, Programtervezés II, Informatika II). Szinte biztos, hogy egy bizonyos szintig fogtok majd programozni (minimum C nyelven). Én programtervező informatikára járok és mi a Hello Worldel kezdtük. Ebből kiindulva, szerintem az alapoktól fogjátok kezdeni.

De én a helyedben azért elkezdeném otthon a programozást. Legalább egy alap szinten, hogy mire jó egy ciklus, meg persze a primitív változók stb.

2013. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen, én is úgy tudtam, hogy a C nyelv az fontos, csak azt nem tudtam, hogy az elejétől kezdik e, de még egyszer köszi
2013. márc. 18. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elejétől kezdenek mindent, hogy annak is legyen esélye aki soha nem tanult programozást...viszont nem középiskolás tempóban.

Én az idén végzek ezen a szakon. A legfontosabb nyelv a c, mert az a "leggépközelibb" nyelv, de más nyelvekkel is fogsz találkozni. Két max három félév volt ahol nem jelent meg egy tantárgyban sem a programozás.

2013. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, és neked mennyire volt nehéz a suli??
2013. márc. 31. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a gépész részét nem csípem annyira. Az elektronikát és a programozást szeretem.
2013. ápr. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!