Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a pontos, konkrét különbség...

Mi a pontos, konkrét különbség a skizofrénia és a disszociatív személyiségzavar között?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Mennyire pontosan, és konkrétan kéred a választ? Latinul is megfelel?
2012. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem bocs, elfelejtettem odaírni, kösz, hogy szóltál. Latinul pont nem lenne jó...
2012. júl. 8. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:

A skizofrén beteg az, aki pl. hangokat hall és azok "utasítása" szerint cselekszik. A disszociatív zavarban szenvedőt szokták a mindennapokban skizofrénnek hívni, ez az a betegség, amikor több énje van az embernek. Ezek tanulmányaim szerint hierarchikus viszonyban állnak egymással, tehát amelyik "legfelül" van, az tisztában van az összes többi én létével és cselekedeteivel, de a legalsó a többiről nem tud.

Röviden én ennyit tudok mondani, majd jön valaki, aki részletesebben is elmagyarázza :)

2012. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Körülbelül ez:

[link]

szerintem az egy elég részletes leírás a különbségekről.

2012. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Skizofrén = hangokat hall, amik mintha pl tárgyaktól jönnének, tehát a környezetétől


Disszociatív személyiségzavar = több, egymástól (a legetőségekhez mérten) független személyisége van, és NEM a környezetétől hall hangokat, max a saját személyiségeitől.

2021. dec. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egész pontosan, és egzaktul sajnos nem tudom neked megírni, csak konyhanyelven. Úgy is megfelel?
2021. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!