Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki írattam a gyermeket a...

Ki írattam a gyermeket a suliból, (szakmunkás) nem hajlandó másikba iratkozni, milyen büntetés jár? Családip. Magvonáson kívűl.

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Simán ki lehetett íratni? Mert nekünk le kellett adni, hogy hová viszem...

Amúgy csak a családi pótlék lesz megvonva szerintem.

2013. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha 16 éven felüli, akkor csak a családit vonják meg.

Ha 16 éven aluli, ki sem tudod íratni addig, amíg nem mondod meg, melyik iskolába viszed át.

2013. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk elöször a befogaadó papírt kellett vinni az új suliból, csak így tudtam kiiratni a régiből. Tudtommal a tankötelezettség csak azoknak 16 év, akik idén nyolcadikosok- a többiekre a régi korhatár vonatkozik. "„A tankötelezettség a tanuló tizenhatodik életévének betöltéséig tart” – írja a 45.§ (3)

bekezdés. Ez a bekezdés 2012. szeptember 1-jétől hat{lyos, ugyanakkor kapcsolódik

hozz{ egy fontos {tmeneti rendelkezés, mely szerint: „Azok a tanulók, akik

tanulm{nyaikat az iskolai nevelés-oktat{s kilencedik évfolyam{n a 2011/2012.

tanévben vagy azt megelőzően kezdték meg, tankötelezettségük azon tanít{si év

végéig tart, amelyben a tizennyolcadik életévüket betöltik.” *97.§ (1)+ Vagyis a

tankötelezettség vége azok sz{m{ra lesz először tizenhat év, akik jelenleg

nyolcadikosok. "

2013. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
16,5éves,létszámból törölték,ahová szerettem volna íratni ott nem fogadták be :(. Most itt állok hogy a gyereket ki írattam be meg már nem akar......
2013. márc. 19. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nem akarjátok kitenni magatokat egy elég randa gyámügyi eljárásnak, akkor pedig muszáj lesz. Mert rá még a régi rendelet vonatkozik- másfél évig még tankötelezett.
2013. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem akar, nem számít. Kiskorú, ha beíratod a suliba akkor megy és kész. Viszont milyen más lehetőségek vannak a környéken? Csak ez a két suli, vagy van más is esetleg messzebb?
2013. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
helyben nincs ,távoliból írattam ki,be iratni be irathatom de nem jár be.....ez a suli így nem vette fel....gyermekjólétisel kapcsolatban vagyunk,DE ő sem sokat tud tanácsolni,(nem lehet a gyereket az iskolába láncolni...)
2013. márc. 19. 11:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Hajaj... Gyerek mit mond, mit szeretne?
2013. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dolgozni. Iskolába nem járni
2013. márc. 19. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!