Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tulzas amit csinalok? Ti nem...

Tulzas amit csinalok? Ti nem gondoltok ilyenekre sosem? (egyetemistak! )

Figyelt kérdés
Szoval, az az abra, hogy en nem baratkozni meg bulizni jottem az egyetemre. Bulizni sosem szerettem, baratbol van epp eleg minosegi. A celjaim nagyon hatarozottak es komolyak, mindent megteszek a siker kedveert. Nagyon nehez gyerekkorom volt, de nem banom, mert jol kiismerem az embereket, ezt pedig kihasznalom. Es akkor most jon a kerdes... Amikor megtudjuk ki lesz az aktualis szemeszterben adott targy tanara, utana nezek neten, mit kell rola tudni. Ha pl. 60 eves no, akkor mar az elso orara is figyelek, hogy olyan legyen az oltozekem, ami nem kirivo es kicsit idomul ahhoz a korszakhoz, amiben o nott fel. Ha fiatal ferfi, akkor kiemelem a noiessegem es sokat mosolygok. Ha szimpatikus az illeto (de tenyleg csak akkor!) kerdezgetek toluk, beszelgetek veluk, olyan temakrol amikrol tudom, hogy erdekli oket. Nem a jobb jegy erdekeben teszem (sokat tanulok, tehat erre nem szorulok ra), hanem probalok egy alap kapcsolati halot kiepiteni es azt gondolom jol fog jonni, ha "kepben lesz" velem a tanar. A modszer bevallt, mert (kis tulzassal) minden tanar tudja a nevem, es mar ketten is felajanlottak, hogy lesznek a konzulenseim. (pedig meg nem aktualis) Kizarolag olyannal beszelgetek, aki rokonszenves, mint ember, mert aki nagyon nem, azzal keptelen lennek ezt csinalni. (megjegyeznem, hogy ez egy pici szak, keves hallgatoval, viszonylag keves tanarral) Amiert felmerult bennem, hogy kiirom ide, mint kerdest, hogy a tobbiek szerint "nyalizos" vagyok. Biztosan van benne igazsag, hiszen elofordul, hogy azert kezdemenyezek beszelgetest, mert lehetoseget latok a tovabbaiakban (pl. munkavallalasnal, gyakorlati helynel) de most komolyan emiatt en erkolcstelen lennek? En ugy erzem, igy kozelebb jutok a celjaimhoz, hazudni nem hazudok senkinek, nem bantok senkit. Akkor miert baj ez? (hozzatennem, a hallgatotarsaimmal is joban vagyok, tehat nem szemrehanyaskent szoktak ezt felhozni, hanem inkabb viccesen, de erzem rajtuk, hogy ez oket zavarja)
2013. márc. 21. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek néhány ilyen embert a mi szakunkon. Szerintem általában az egyetemisták azért nem bírják az ilyen "nyalizós" embereket, mert úgy érzik, hogy emiatt esetleg vmilyen hátrányba kerülhetnek a nyalizóshoz képest. Mondjuk lemaradnak olyan fontos infókról, amiket csak a bennfentesek tudnak meg...stb. Bár tudom, h mindenkinek van lehetősége így viselkedni, de pont azért nem csinálják, hogy ne legyenek népszerűtlenek.
2013. márc. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!