Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondja azt mindenki...

Miért mondja azt mindenki hogy annyira könnyű a földrajz?

Figyelt kérdés

Tény h nem olyan nehéz mint pl a biokémia de nem könnyű!

sok mindent kell ott is tudni pl a földtörténet vagy a légkör egyáltalán nem könnyű és minden egymásra épül. nem csak arról szól h mondj egy vulkánt meg egy hegyet és meg is van az ötös....nem is értem milyen földrajz órára járt az aki szerint ilyen meg olyan gyerekjáték...



2013. márc. 23. 19:00
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a biztatást! :)

tudom h én "csak"11-be járok de 1-2 embert aki szerint nagyon könnyű a föci azt beraknék pár órára és megnézem mit szólnak amikor a kaledóniai és stb hg rendszer tagjait kell ábrázolni :))

2013. márc. 24. 19:20
 12/28 anonim válasza:

Ha egyetemi földrajz szakról van szó, akkor az valóban könnyű a kar többi képzéséhez képest, mindegy melyik egyetemről van szó.

Sajnos értelme se sok van napjainkban, amennyi geográfus végez évente, pár év alatt fel tudnák tölteni az összes magyarországi pozíciót.

Akiket én ismerek Bsc után megpróbálkoztak valami olyan Msc-vel ahol nem kell túl sok különbözeti tárgyat megcsinálni, de mégis olyan papírt kapnak amivel jóval jobbak az esélyek az elhelyezkedésre.

Esetleg nézzél rá a környezetmérnök képzésekre, van jó pár műszaki tárgy, de egy használhatóbb papírt tudsz szerezni.

Bár már belőlük is rengeteg van, de talán ez áll legközelebb a földrajzhoz, aminek talán még értelme is van.

2013. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

én igazából tanárnő szeretnék lenni középsuliban. föci-töri szakos. (:

tudom h a lehetőségek és a fizetés szánalmas és talán engem is annak tartotok h elpazarlok éveket meg minden de nekem ez a két tárgy az életem. ezen kívül nem is tudom mit tudnék csinálni az életben....

2013. márc. 24. 22:53
 14/28 anonim válasza:
Akkor tisztában vagy a várható fizetéssel és lehetőségekkel is. Magától a földrajz alapszaktól pedig egyáltalán nem kell tartani, ott is megvan az a pár tárgy ami megfogja az embereket, de azonkívül elég szép ösztöndíjakat lehet beseperni, mivel a legtöbb egyetemen a karonként vannak szétosztva az ösztöndíjjak, és általában vannak műszaki képzések is, ahol nehezebb ugyan olyan átlagot összehozni
2013. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek. talán megoldódik valamelyest a helyzet mire én oda jutok :)

reméljük (:

2013. márc. 25. 12:28
 16/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Azzal egyáltalán nem kell foglalkozni, hogy könnyebb-e vagy sem más szakoknál. Sosem értettem, hogy jön valaki ahhoz, hogy rangsorolja a szakokat nehézség szerint. És ha igaza is van, ha valami könnyebb, attól még nem rosszabb!

Egyébként is, a nehézség-könnyűség egyetemfüggő. Van szak, ami valahol nagyon nehéz valahol pedig sokkal könnyebb. Én még azzal se értek egyet, hogy ahol könnyebb, ott kevésbé jó szakembereket képeznének. Maximum a túlképzés és a nagy verseny miatt a nehéz helyen végzetteket részesítik előnyben a munkaadók a pályakezdők körében. Ez mondjuk hátrány... De amúgy...


A tanárság olyan szép. :) Én is az akartam lenni, de rájöttem, hogy mégsem akarok emberekkel foglalkozni, mert a tanárságban keményen ott a nevelés, türelem, empátia, az emberek szeretete kell, ez belőlem hiányzik. :D Meg annyira nem is magyarázok jól, sőt!


Szóval hajrá!

Természettudományos tanár még keresett is állítólag.

2013. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! (:

remélem igazad van! én is azt hallottam h hiány van belőlük mert mindenki valamilyen nyelvet tanít mostanság meg magyart. azt hiszem bennem van empátia és nagyon jó a "mentorom"(föcitanárom) szóval reméljük összejön amit szeretnék. ((:

2013. márc. 28. 10:59
 18/28 anonim ***** válasza:

Én is rengeteg helyről hallom, hogy a föci nagyon könnyű, mit tanulok én arra ilyen sokat, meg semmi értelme (a legutóbbit pont a napokban olvastam vhol). Ugyanígy vagyok vele, mint te, hogy imádom ezt a tantárgyat és nagyon dühít, hogy így leszólják sokszor, de úgy vagyok vele, hogy ez nem érdekel, szeretem, tanulom és remélem jó is lesz az emelt. :D

Én földrajz szakra adtam be a jelentkezést. Félek és igencsak vannak kételyeim az álláslehetőséggel kapcsolatban. A másik lehetőség nekem is a töri-föci tanár szak volt, de töriből nem mertem vállalni az emeltet. Lehet a későbbiekben mégis ezt fogom választani, remélem akkor a földrajz szakon szerzett ismereteket beleszámítják .

2013. máj. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek veled Utolsó. Melyik suliba jelentkeztél? És mik a terveid a föci szakkal? :) nekem nagy szerelmem a SZTE.
2013. máj. 16. 19:58
 20/28 anonim ***** válasza:
ELTE, Debrecen, Miskolc. Ami nekem tetszik az a település és vidékfejlesztő, de állítólag ebben a szakirányban nagyon rosszak az elhelyezkedési arányok. Geoinformatikára mondják sokan, hogy az még piacképes, de ahhoz nagyon sokat kéne infóból behoznom... Gondolkodom még esetleg vmelyik tanárszakon, ahova elfogadják a föcit, bár erről nem sokat tudok, mert ugye elég sokat változtatnak a tanárképzés rendszerén.
2013. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!