Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondja azt mindenki...

Miért mondja azt mindenki hogy annyira könnyű a földrajz?

Figyelt kérdés

Tény h nem olyan nehéz mint pl a biokémia de nem könnyű!

sok mindent kell ott is tudni pl a földtörténet vagy a légkör egyáltalán nem könnyű és minden egymásra épül. nem csak arról szól h mondj egy vulkánt meg egy hegyet és meg is van az ötös....nem is értem milyen földrajz órára járt az aki szerint ilyen meg olyan gyerekjáték...



2013. márc. 23. 19:00
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Igazából én sem tudom mit lehetne kezdeni egy föci diplomával a tanárkodáson kívül. De én annak is örülnék ha a tanítás összejönne. :)
2013. máj. 16. 21:00
 22/28 anonim ***** válasza:
Olvasgattam véleményeket a szakról, nem túl biztató, sőt a nagy része megrémisztett. Bár azért vannak fenntartásaim. Ezek többnyire elég szubjektívek, olykor még megalapozatlanok is, így nehéz eldönteni melyikre mennyit adjak. Meg alig van olyan szak, amiről ne a negatívat hallanám elsősorban. Szóval egyelőre ezt félreteszem, igyekszem megcsinálni a szóbelit is a lehető legjobban, utána meg majd kisakkozom, mi lenne a legjobb. Neked sok sikert az érettségihez meg majd a szakválasztáshoz is! :)
2013. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

sziasztok,


a kérdéshez visszatérve, utálom, ha valaki lekönnyűzi a föcit. pont azért nem könnyű, mert mindenből van benne, gazdaság, társadalomföci, településgföldrajz, naprendszer (emelten még a nap gömbhéjait, és funkcióit is tudni kell), aztán ottvannak a kőzetek, ásványok, csoportosítás kemikáliák alapján, számolásos feladat (relatív, abszolút páratartalom, aránymérték, távolságok, időzónák), aztán éghajlat, övezetesség, amiket meg is kell érteni, fel is kell fogni. vulkanizmus, légkör... és csak ekkor következik a gazdaság, a kontinensek földrajza, unió kivesézve, és hajnalig írhatnám. tehát aki szerint a földrajz könnyű, az hülye. tegnap emelteztem belőle.

2013. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Én is voltam tegnap emeltezni, húzós volt. :D Neked hogy ment?
2013. máj. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

jajjdejó végre valaki :DDD szerintem az volt benne a nehéz, hogy vagytudod-vagynem feladatok voltak, így 2 óra után végeztem is.. aztán elkezdtem szépen áthuzgálni a jó válaszokat, és beírni a szarokat. teljesen megkergültem a végére, és mérgemben beadtam. javítókulcs alapján minimum 75 pontom lesz, maximum 82(amire nem emlékeztem pontosan, azt inkább lenulláztam). igazából az usát nem tanultam meg normálisan:(

a lényeg, hogy most cseppet elszomorodtam, mert TÉNYLEG tanultam.

na, és neked?:D

2013. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló volt, csak ez a folyamat nekem 3 és fél órába tellett összesen. Én a 3-as (csillagászati, halmazos, meg a 6-os, 7-es (éghajlattan) feladatokat éreztem nagyon nehéznek. 82%-ot számoltam, remélem ekörül is lesz. Te hova jelentkeztél, mihez kell neked a föci?
2013. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

én pont azokat éreztem könnyűnek, az árvizes feladat túl könnyűnek tűnt, hogy igaz legyen, így nagyon meg akartam tekerni, de nem sikerült. amiben még sokat hibáztam, az az extenzív/intenzív gazdálkodás, az nekem annyira kiesett, sosem érdekelt, tudtam hogy az egyik az ültetvényekre jellemző, másik farmokra, így tippelgettem összevissza. de már nem bánom, ha jól szóbelizek akár 83-85% is lehet, azzal meg én már boldog vagyok.


ELTE földtudományira, illetve Szegedre ugyanígy földtudományira jelentkeztem. na és Te? merre szeretnél? ja, nekem nem kellett hozzá emelt, csak megcsináltam, mert a középszintem 90%, és nincsen nyelvvizsgám.

2013. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
ELTE, Debrecen, Miskolc, mindegyik földrajz szak. Földtudományin gondolkodtam sokáig, de a matek nem az erősségem és nem is ment jól az érettségi. A szóbelitől én eléggé félek, közepen sikerült a leggázabb kőzettanos tételt kihúznom, remélem most nagyobb szerencsém lesz. :D
2013. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!