Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez van joga a tanárnak....

Mihez van joga a tanárnak. Megteheti ezt?

Figyelt kérdés

9. osztályos tanuló vagyok. A debreceni Brassai Sámuel gimnáziumba járok. Már korán reggel felvsecseszte az agyam a tanár

Rövid sztori:

1-2 hónapja jártam a fogorvosnál, és mivel ad orvosi igazolást (egész napra) ezért fogorvos után hazamentem.

most az osztályfőnök 2 hónap után úgy dönt, hogy mégse fogadja el ezt az igazolást, és mivel így utólag nem lehet ilyen hosszú idő után igazolni (akkor elfogadta) így igazolatlan, és mivel egész napról van szó az 7 igazolatlan óra ami egyenlő az osztályfőnöki fogyelmeztetéssel. Egyébként többször is volt már hasonló eset, de a mostaninál végleg betelt a pohár. (Egy nemlétező matek óra miatt igazolatlan hiányzást amiről csak akkor kaptam tudomást, mikor már az iskolától kapott levél a kezembe volt stb.)


2013. márc. 25. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Kilencedikes vagy,tehát vegyél vissza az arcodból. Még hogy betelt a pohár! A tanuló azt csinálja,amit a tanár mond. Neked ismerned kell a szabályokat,és kötelességed betartani azokat. Azonkívül fogorvos nemcsak tanítási időben van. Ez nagyrészt lógásra jó. Igaza van.
2013. márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából nem értek egyet a tanár módszerével, ha van hivatalos orvosi igazolásod, akkor azt mindenképpen el kell fogadni. Nincs már meg a papír? Ő nem tartotta meg? Nálunk még az volt a szokás, hogy odaadtam neki és ő berakta a naplóhoz tartozó bugyiba, hogy ne vesszen el.

Egyébként meg: felmerült bennem a kérdés, hogy miért csinálja ezt a tanár. Azért, mert jó dolgában nem tud mivel szórakozni, vagy esetleg mert nem az első eset, hogy benyújtogatod a fogorvosi igazolásid, ami egy idő után szerintem is elfogathatatlan, főleg, ha amúgy utána be tudtál volna menni iskolába vagy - ahogy az első válaszoló is megfogalmazta - miért mindig tanítási időben mész fogorvoshoz? Mi zavarta meg a tanárt? Jó volna az ő verzióját is meghallgatni, mert én diákként mondom, hogy a diákoknak csak jogaik vannak, a tanár meg nem tehet semmit, ha meg mégis megpróbál, akkor a diák veri a mellét, hogy de neki joga van...

2013. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem az ellenőrződbe van az igazolás, akkor nem kötelessége elfogadnia. Nagyon szép, hogy a fogorvos külön kis papíron ad neked igazolást, de ilyet ennyi erővel nyomtatok itthon... Amúgy az első válaszolónak van igaza!!!
2013. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fogorvostól kapott igazolás ellenőrzőbe, pecséttel együtt. Egyszeri alkalom volt.
2013. márc. 25. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!