Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg tudnám csinálni? (Emelt...

Meg tudnám csinálni? (Emelt szintű értettségi)

Figyelt kérdés
Emelt szintű értettségi történelemből és irodalomból. sokak azt mondják, hogy ne próbáljam meg mert túl kockázatos, és hogy egy emelt szintűt is nehéz összehozni. De az az a két tárgy amit szeretek és tudom is tanulni. Meg mivel BTKra jelenleg roppant nehéz bejutni így hátha több esélyem lenne.

2013. márc. 28. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp próbáld meg, főleg ha szivesen tanulod is. Én emelt törin gondolkozom de hála van még egy évem.
2013. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Marhaság, ne a huhogókra hallgass, tanulni kell és kész. Én a 80-as években érettségiztem, akkor még mindenkinek két olyan felvételit kellett tennie az egyetemért, ami a mai emeltnek felel meg, és érdekes módon meg lehetett oldani.


Persze aki nem tanul eleget, annak kockázatos, mert esetleg nem fog tudni.

2013. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha megy, akkor miért ne
2013. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha eddig jó voltál a tárgyakból,

nem veszítesz vele semmit

2013. márc. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én ugyan csak az emelt töriről tudok nyilatkozni,de szerintem nem kell megijedned. A történelemtől meg pláne! Egyáltalán nem azért mondom,mert büszke vagyok rá,sőt szégyelltem magam érte,de én kb 1 hetet készültem rá és pont annyi százalékom lett,mint egy osztálytársamnak,aki már 2 éve felkészítőre járt(jegyben 5-ös). Mivel én először középszinten érettségiztem töriből,rá egy évre meg emelten,össze tudom hasonlítani és az a véleményem,hogy csak annyiban "nehezebb" az emelt,hogy 1 esszével többet kell írni. Irodalom emelt meg szerintem ugyanúgy rizsa,mint a középszint,szóval ne pánikolj:) És igenis próbáld meg!

22L

2013. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát azért nem egészen rizsa a magyar emelt.

Nagyon szubjektív, szóval ha a javítótanárnak nem tetszik, amit te írtál, akkor cseszheted. A nyelvi és irodalmi műveltségi feladatsor eléggé nehéz és széleskörű tudást igényel, az írásbeli rész pedig kér egy műelemzést, egy reflektálást és egy gyakorlati írásbeliséget (pl. motivációs levél). Ha kellőképp felkészülsz, akkor menj, de ha egyébként nem bemeneti feltétel, akkor hagyd. (Pl. ha nem magyar szakra akarsz menni, mert oda kötelező).

2013. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!