Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miket vegyek fel fakultációnak...

Miket vegyek fel fakultációnak, ha halvány lila fogalmam nincs, hogy mi szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és most kellene fakot választanom. Leírom a választható tantárgyakat és az azokhoz fűződő viszonyomat:

-magyar: elmegy

-töri: elmegy, ha jó tanárom lenne, akkor szeretném

-angol: a kedvencem, ez lesz az egyik,amit felveszek

-német: kedvencem. ofőm, aki a német tanárom is volt viszont nem ajánlotta, hogy felvegyem, mert szerinte magasabb szinte vagyok belőle, mint az évfolyamtársaim. (idén májusban teszek belőle előrehozott középszintű érettségit)

-fizika: elmegy

-kémia: nem szeretem

-biológia: utálom

-matek: utálom

-infó: hihetetlenül béna vagyok belőle

Ofőm azt mondta, hogy aki nem tudja mi szeretne lenni, az vegye fel a következő tárgyak valamelyikét:idegen nyelv, matek , töri, mert ezek sokmindenhez jók.

Mit csináljak? Mit vegyek fel az angol mellé?

Gondolkoztam azon, hogy gyógypedagógus legyek, de hát nem is tudom... Ha az szeretnék lenni, akkor magyart kellene felvennem (mert oda a felvételi tárgyak magyar és töri/idegen nyelv), de ha mégse akkor inkább törit ofő tanácsa alapján? Vagy valami mást kellene? Mit csináljak? Légyszi segítsetek!


2013. márc. 29. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
hát szerintem a törivel tényleg jól jársz. énis így voltam vele 10.-be hogy gőzöm se volt mi akarok lenni (most végzős vagyok és szintén lövésem sincs) de a töri faktot nagyon bírom. meg elkezded vele átismételni az anyagot. ha mazohista vagy felveheted mellé a magyart is.. én 3 faktal nyomtam anno és annyira nem veszélyes. am szerintem érdemes gondolkodnod a magyaron mert elmondásod alapján a nyelveket szereted és ez alapvetően bölcsész beálítottság és a BTK-n meg kérik a magyar emeltet ha esetleg arra kerülne a sor.
2013. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Ez esetben lehet a töri lesz. :) Szivesen elmennék 3 fakra, de sajnos csak 2re lehet, mert órarendi ütközés lenne.

2013. márc. 29. 22:30
 3/5 anonim ***** válasza:
töri vagy magyar, idegen nyelv
2013. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján az idegen nyelvekből vagy jó.

Ez bölcész/nyelv szakot jelent.


Tehát magyar ÉS valamelyik idegen nyelv (angol vagy német)

2013. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi :)

nem tudom, hogy magyar vagy töri legyen-e

2013. márc. 30. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!