Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségin a 3 választh...

Magyar érettségin a 3 választható feladat közül melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés
Elég hülyének érzem magam. Melyik a legkönnyebb feladat ami kevést tudást igényel de viszonylag jól meg lehet írni???
2013. ápr. 2. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem emberfüggő. Én az érvelést írtam. Mert ott igazából csak tudni kell a kötelező olvasmányok tartalmát felületesen (egyet sem olvastam ki, rövidítettbe olvastam meg filmet néztem). Ezekből merítesz példákat a fogalmazáshoz. Meg persze érdemes tudni, miről kell írni a bevezetésben, tárgyalásban, befejezésben. Csak rizsázni kell.
2013. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amelyiket gondolod. Én úgy voltam vele, hogy 99%, hogy nem a verselemzést fogom, erre olyan könnyű vers volt, hogy mégis az lett. Nekünk csak annyit vertek a fejünkbe, hogy ne érvelést válasszunk, hanem lehetőleg novellaelemzést.
2013. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, erről beszéltem:D Nálunk meg épphogy az érvelést javasolták nagyon, mert 4 év alatt írtunk jó pár ilyen érveléses fogalmazást, novellaelemzést meg összehasonlítást egyszer sem (kivéve próbaérettségin lehetett választani).

Szóval ez tényleg emberfüggő.

2013. ápr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a novella elemzés lett volna, csak aztán ott egy ballada volt, úgyhogy az az összehasonlító lett. Ezt így nem igen lehet eldönteni.:( Mindegyikre készülj fel, mert téged is érhetnek meglepetések, mint engem tavaly májusban. :D
2013. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es! Én is pont így voltam, hogy ballada volt abban az évben, mikor én érettségiztem és inkább márikat választottam, pedig egy évig nem is arra készültem.

Szerintem csináld meg az előző évi érettségiket, aztán majd látni fogod, hogy neked melyik a könnyebb.

2013. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!