Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg a történel...

Hogyan tanuljam meg a történelmet?

Figyelt kérdés
Ötösre állok, jó vagyok belőle, de rettegek attól, hogy feleltet a tanár. Ráadásul most sokat kell tanulni péntekre. Én nem tudom úgy megtanulni, mint a többiek, hogy elolvassák párszor, és simán, nyugodtan elmesélik. Én parázok, szó szerint akarom megtanulni, néha elakadok, akkor megijedek és félek bármit is mondani. Csak dolgozatban tudom magam kifejezni rendesen. Ti hogyan tanuljátok? Segítsetek!

2013. ápr. 3. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
értve kell tanulni. 2-3 bekezdésenként szoktam elolvasni, közben meg kiemelem a lényeget szövegkiemelővel, és ha szükséges, akkor visszamondom magamban amit eddig értettem, és ha tudom, akkor megyek tovább a többi részre.
2013. ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
esetleg megteheted azt, hogy átolvasod párszor, és utána összefüggő szövegként megpróbálod leírni :) ezután pedig elmondani, nem ugyanazt szószerint:)
2013. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy?

Nehéz az anyag?

2013. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A töri az egy "különleges" tantárgy


Én mindig kijegyzeteltem a köyvből az anyagot és próbáltam valahogy "összefoglalni"

2013. ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tanártól (hogy hogyan tanít) is sok függ


Pl. nekünk kilencedikben meg tizedikben nem volt különösebben jó tanárunk utána meg olyan tanárt kaptunk, aki tök részletesen tanított meg mindent

(és alig lehetett megtanulni)

2013. ápr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Középiskolás vagy?

Mi szerencsére nem feleltünk ebből a tantárgyból

Csak írásban volt doga (szerencsére)

2013. ápr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A töri sztem csak az újkortól

kicsit bonyolultabb (meg több "összefüggést" kell megjegyezni)

2013. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De nem mindegy, hogy négy-

vagy hatosztályosba jár az ember

2013. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
9.-es vagyok. És egész órán jegyzetelni kell amit mond. Négy osztályosba járok.
2013. ápr. 4. 12:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Mégis mitől félsz? Túl szigorú a tanár?

Lehetséges, hogy nem csak a történelmet kell megtanulni, hanem beszélni is(beszédkészség fejlesztésére gondolok), ez nem vicc, anno a gimiben nálunk eléggé hangoztatták, hogy nem elég, ha tudod írásban az anyagot meg tudsz összetett ábrákat elemezni, ha gyatrán fogalmazol, vagy félsz beszélni, akkor úgy semmit sem ér a tudás. Beszél többet mások előtt (ha ez a gond)! Ha nem ez a gond, akkor annyit tudok mondani, hogy zárd ki a külvilágot, ne zavarjon semmi, ne terelje el semmi sem a figyelmedet, mert a történelmet csak így lehet megtanulni. Lehet, hogy neked nem, de nekem úgy volt, hogy bár szerettem a történelmet (emelt szintűztem is belőle), nem mindig tudtam megtanulni. Vannak olyan időszakok, amikor fogékonyabb vagy, és amikor kevésbé. Meg kell találni a megfelelő időpontot a tanuláshoz.

2013. ápr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!