Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg a történel...

Hogyan tanuljam meg a történelmet és az irodalmat úgy hogy hamar megtanuljam és legalább 2-re?

Figyelt kérdés
(1 hét alatt kell megtanulnom összesen 280 oldalt. Irodalom 180 töri meg 100 oldal)? Aki tud adni vmi tanácsot azt megköszönném :D .
2011. febr. 7. 12:48
 1/8 anonim válasza:

En ugy tanultam erettsegire, hogy neten addig kerestem az adott temakorokre ameg a leg rovidebb es lenyegretorobb leirasokat meg nem talaltam. Mert sajnos nem nagyon volt kedvem suliba jarni es igy az anyag se volt meg soha. Ja, es ez MUKODOTT!

Ne bonyolitsd tul a dolgokat, eleg ha valami fogalmad van mindrol, de az jusson eszedbe barmikor.

2011. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az napi 20 oldal olvasás. És akkor egyszer már elolvastad. Fogj egy kihúzót, és a lényeget emeld ki. Ha mindezt még fennhangon (hangosan olvasva) teszed, fog megragadni annyi ami elég lehet. Hajrá...


maci

2011. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Jó az 40 oldalnak is per nap.

Kérdező: hogy szoktál tanulni? Milyen gyorsan olvasol?

Nálam az jött be, hogy ha nagyon sokat kell tanulni (márpedig kell :S), akkor első nap átolvasom az egészet (ha nagyon sok, akkor az első két nap, de 280 oldal egy napba simán belefér), aztán következő nap végigmegyek rajta és aláhúzom a lényeget. De tényleg csak a lényeget, amihez tudom tartani magam. Például ha egy költőről van szó, megtanulom a születési dátumát, de csak azt. Mivel képtelen vagyok számokat emgjegyezni. A többi eseményről megjegyzem a sorrendet, valamint hogy hány éves volt akkor, ha azt könnyű megjegyezni. Tehát ha mondjuk valakinek 15 évesen adták ki az első könyvét, vagy 65 évesen házasodott, az azért megragad az emberben :)

Töriből dettó, csak a nagyon fontosakat jegyzem meg, a tö9bbit viszonyítom.

Na szóval a második nap aláhúzom a tömör lényeget.

Ekkor már van egy képed az egészről.

A maradék anyagot elosztom, ahány nap maradt -1, például esetedben ugye van még akkor 5 nap. Akkot az anyagot 4 részre osztom. A második nap estéjén kijegyzetelem az anyag első negyedét, de nagyon tömkören. 40 oldalból max. 4 oldal jegyzet legyen. Ez jó, mert fáradtan is lehet csinálni. Ha van még erőd, el is kezdheted tanulni. De igazából a harmadik napon tanulod meg.

A harmadik naptól tanulsz, méghozzá így: van ugye napi 80 oldalad. Ezt felosztod 8 órára, az 10 oldal per óra. Először elolvasod a vázlatod, majd 2-3szor elolvasod a szöveget, aztán a maradék időben a szöveget nézve hangosan felmondod. Legyen összefüggő "felelet", mintha a tanár előtt állnál, és puskáznál. Tehát ne felolvasd, hanem a saját szavaiddal foglald össze. Ezt csinálod egy óráig. Aztán 10-15 perc szünet. Ekkor igyál, tornázz, menj vécére, akármi, csak ne ülj egy helyben.

Aztán fogd a következő 10 oldalt. Vázlat, szöveg, felmondás. Ezt is pontosan egy óráig csináld. Aztán szünet.

Az időt mérd, állíts be a telefonon stoppert vagy ébresztőt.

Amikor végigértél a 80 oldalon, állj neki kijegyzetelni a következő napi adagot. És következő nap ugyanígy vedd át.

Az utolsó napon mondd fel az egészet és a vázlaton ellenőrizd, hogy jól mondtad-e. Amit nem tudtál, azt jelöld meg a vázlatban.

Amikor végigértél a felmondással, nézd át a megjelölt részeket és olvasd el a könyvben. Majd mondd fel újra. Ezzel kábé el lehet szórakozni egész nap. Minden felmondáskor amit gyengébbnek érzel, nehezebben jut eszedbe, azt nézd át.


Nem mondom, sok idő és munka, viszont tuti módszer. Ha belegondolsz, minden anyagrésszel foglalkozol legalább 4 napon (amikor átolvasod, amikor aláhúzod, amikor kijegyzeteled, amikor megtanulod, és az utolsó nap), és ha a folyamatos szöveget olvasod, igaz, hogy több idő, de sokkal jobban megmarad.

Én az egyetemen többezer oldalt tudok így megtanulni minden vizsgaidőszakban, humán tudományokra nagyon jó ez a módszer!


Viszont tényleg fontos, hogy mérd az időt, és ha letelt az idő, menj tovább! Így nem marad olyan anyagrész, amiről tényleg gőzöd sincs, minden menni fog legalább kettesre, de ha jól csinálod és gyorsan olvasol, még ötös is lehet belőle simán :)

2011. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Bocs, elszámoltam, 70 oldal jut egy napra, ez esetben ajánlom, hogy 7 órára oszd el és utána még 1-2 alkalommal olvasd át.
2011. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.... nálam az 1 hét az 7 nap. a 280/7 az meg 40 akárhogy számolom (először 2 hétnek olvastam, a fene tudja miért). Mondjuk az sem olyan vészes.


maci

2011. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz leérettségizni / levizsgázni történelemből és irodalomból 3-asra egy szöveggyűjteményből és egy történelem atlaszból akkor hagyd a fenébe az iskolát, nem neked való, jelentkezz egy mekdonácba kiszolgálónak, legalább hasznos munkát végzel.
2011. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A történelemhez nem tudok mit hozzáfűzni, de irodalomból a világ legegyszerűbb dolga vizsgázni. El kell fogadni azt a tényt, hogy az irodalom egy olyan kreálmány amit mérhetetlenül ostoba emberek alakítottak ki, azért, hogy a gondolkodó elithez tartozhassanak. Adottak az irodalmi művek, versek, novellák, regények. Ezek olyanok amilyenek, vagy tetszik, vagy nem. Erre az iparra telepedett rá pestisként az irodalmár. A műveket ismerni kell, ez alapkövetelmény (nem csak vizsgán! Az ember legyen művelt). Ezek után gondolkodj! Ha tetszett, miért? Ha nem tetszett, annak mi lehet az oka? Te mit írtál volna másként és miért? A költő, író vajon miért nem úgy írta?

Ha ezzel meg vagy, akkor csak a történelem 100 oldala van hátra. Azt meg vizsga előtt két órával bőven elég elkezdeni.

2011. febr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Es szerintetek ha semmit nem tud, ergo nem tanult lof*szt se egesz idaig, akkor most 40 oldalakat fog olvasgatni naponta meg atnezni? Felejtsd el teso, amit elsonek irtam azt fogadd meg, ne allj neki bohockodni ugy ugyse fog menni.

ui: ha erettsegirol van szo, akkor a torit hagyd is, arra nem kell tanulni mert a forrasban benne lesz minden.

2011. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!