Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit válasszak hivatást vagy a...

Mit válasszak hivatást vagy a pénzt, karriert?

Figyelt kérdés
Szerintetek a mai világba melyiket kell előtérbe helyezni? Melyik biztosít szebb, boldogabb életet? Mert azért elég vicces, amikor gürizel 85.000 ft-ért, amiből természetesen nem tudod eltartani magadat és folyamatosan stresszeled magad, de az se jó, ha olyan dolgot csinálsz, amit szívből utálsz. (Például én mentőtiszt szeretnék lenni, de ők keveset keresnek ezért, inkább elmegyek programozónak.)
2013. ápr. 4. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ötvözd a kettőt! Azaz menjél orvosira akkor ha nem is a fizetésedből, de a magán betegekből tudsz pénzt keresni. így elég távol áll a két pályaegymástól...mivel én már felnőtt vagyok és van jócskán élettapasztalatom (és az orvosi nem járható őt neked) akkor én vagy másik eü pályát választanék, és akkor külföldön megfizetnek pl. gyógytornász, orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapszakot, vagy diplomás ápoló alapszakot. Ha ezek egyike sem hanem a fenti két szak között akarsz dönteni akkor a pénzt válaszd, egy foglalkozást meg lehet szeretni és szokni, a pénztelenséget a számlák tologatását megszokni nem lehet, azon csak kínlódni lehet.
2013. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mentőtiszt nem orvosi hanem egészségügyi karon van. Nem egyszerű, de azért nem egy orvosi:-) Én is egészségügyis szakmát tanulok, tudom hogy nem leszek gazdag, de én nem tudnék olyat csinálni életem végéig amit utálok.
2013. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Téged kérdeznélek második válaszadó.

Ki írt olyat hogy a mentőtiszti orvosin van? Mert a te válaszod olyannak tűnik minta én ilyen marhaságot írtam volna...olvasd el figyelmesebben..

2013. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Írtad,hogy van rálátásod,hogy milyen szakmát érdemes elvégezni. Megkérdeznélek,hogy szerinted melyik szakma az,amivel hosszabb távra lehet tervezni, tehát lesz rá kereset? Pénzügyi,gazdasági szakok közül mit érne meg elvégezni?
2013. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(első válaszoló vagyok)

Gazdasági képzési terület eléggé telített.

Legjobban a pénzügy-számvitel (alapszak és nem a felsőoktatási szakképzés!!!!!!! de a mesterszakkal még kelendőbb a dolog) éri meg. (esetleg egy mérlegképes könyvelővel megspékelve, van olyan felsőoktatási intézmény ahol kapsz ilyen papírt is azt hiszem a BGF-en, de van ahol külön tanfolyamot kell végezned hogy ez is meglegyen, vagy az adótanácsadói végzettséget is ajánlom) Ha jó suliban végzed el ezeket akkor a nagy könyvvizsgáló cégekhez tudsz pályázni. Sajnos a többi gazdasági szakokkal manapság nehéz érvényesülni.

Eléggé zavarosan sikerült leírnom, de a diplomához még a feni okj képzéseket is csapd hozzá, ha ez az irány érdekelne.

2013. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem a kérdező nem arra akart kitérni, hogy milyen szakmát keressen...


Szerintem válaszd a "hivatást"! igaz, kevesebbet keres az ember, ezt jól mondtad. DE! valóban nem gyűlölettel, és gyomorideggel megy minden reggel dolgozni, és ez nagyon sokat számít!

Más: amíg az ember fiatal, otthon lakik, addig egy 85.000 nettó fizu nem is olyan szörnyen kevés. Emellett bőven belefér az, hogy az ember folyamatosan továbbképezze magát, akár a választott szakmában, akár teljesen más területen, és ezzel megalapozza azt, hogy előbb utóbb fejlődjön, előre lépjen, és ezzel többet keressen egy olyan szakmában, amit szeret is.


Pénzért sose add fel az álmaid! (Hacsak nem akarod a programozóként megkeresett több fizetésed gyomorfekély elleni szerekre költeni!)

2013. ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!