Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumi élet (középiskolai)...

Kollégiumi élet (középiskolai)! Hogy is zajlik?

Figyelt kérdés
Minden érdekel: szilencium, tanulószoba, lefekvés rendje, reggelek-esték a koliban, mi hogy zajlik. Várok véleményeket, tapasztalatokat is!

2013. ápr. 4. 18:38
 1/2 anonim válasza:
szia:) én szeptembertől kezdem a 2. évemet koleszba. először is le kell szögeznem, hogy leginkább társaság és egyénfüggő, hogy ki-ki hogyan éli meg azt, hogy 14-15 évesen elszakad a szüleitől és voltaképp idegenekkel kell élnie. de ne ijedj meg! :) azért ennyire nem szörnyű, sőt... én kifejezetten szerettem a tavalyi kolis évemet. nagyon jó szobatársaim voltak, akikkel mindent megtudtunk beszélni, voltak persze kisebb veszekedések, hisztik de ez természetes mikor valakivel együtt kell laknod. az első egy hónap húzós... készülj fel! alapból az, hogy meg kell szoknod a középiskolát sem könnyű, de még a koleszt is, hogy nincs ott anyu meg apu hogy segítsen magadnak kell megoldani mindent. ha jó nevelőtanárod lesz akkor ő majd tud neked segíteni sok mindenben fordulj hozzá bizalommal! szilencium kollégiumonként változó de 16:00tól van szinte mindenhol hogy meddig tart az már nagyon változó (nekünk 19:00ig) és van ahol kötelező tanulószobába töltened, van ahol elég ha a szobádba vagy (nekünk utóbbi) kötelező tanulószoba nekem nem volt mert sportoló vagyok és kb.az egész szilencium ideje alatt edzek, sajnos erről nem tudok sokat mondani neked, csak annyit, hogy aki bukásra áll vagy félévkor bukott annak kötelező a tanulószobába bevonulnia (erre nagyon figyelnek) lefekvés is mindenhol máshogy van. nekünk úgy volt hogy 7től fél9ig kimehettél ahova akartál (fél9re vissza kellett érned!!!!) és utána fél 10ig elmehettél fürödni meg koleszba szintek között mászkálhattál de fél 10után márcsak a szobádban tartózkodhattál, persze tanulni kimehettél még vagy Tv-zni ilyesmi. a reggelekről annyit hogy nekunk nagyon jó dolgunk van mert kb 3 perc séta a suli a kolesztól így minden nap 7:20kor kelünk. reggelit nem kértünk a menzán mert igen pocsék. az esték nagyon jók mindenki összecsődül a koli aljánál és beszélgetünk stb. szerelmespárok elmennek kajálni, beszélgetni. ez a nap legjobb része :) remélem tudtam segíteni bármi további kérdés megfordul a fejedben nyugodtan írj privit :) sok sikert a kolihoz. remélem szeretni fogod!
2013. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jól összegezted! :) Lehet hogy majd írok!
2013. aug. 13. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!