Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan, aki emelt töri...

Van olyan, aki emelt töri érettségire készül, de már nem diák? 21/L

Figyelt kérdés
Hogy tanultok? Hol tartotok?
2013. febr. 13. 11:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Én! Bár én igaz jogra járok, de szeretnék mellette még egy szakot elvégezni, ehhez kell az emelt töri. És még csak most fogom elkezdeni. Bízom abban h van már annyi háttértudásom h 3 hónap elég a felkészülésre, min. 80%os emeltet szeretnék összehozni. Tanulni meg sztem a középsulis könyveimből fogok, meg a szóbeli tételsort kidolgozom, meg böngészem az atlaszom.
2013. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Szintén.19századnál tartok, úgy tervezem, hogy áprilisra már mindent vágni fogok, utána már csak az előző évek érettségijeit fogom kitölteni+gyakorlás+ismételgetés, stb. Középsulis könyveimből tanulok, a fontosabb témaköröket kijegyzetelem,van külön a definícióknak is füzete,a külön a szóbelis tételeket csak az írásbeli után kezdem el kidolgozni, megtanulni, most az a lényeg, hogy nagyjából mindenhez hozzá tudjak szólni.2 éve középszinten 70%fölötti eredményt értem el, de akkor nem tanultam rá semmit, most rendes felkészüléssel, emelt szinten minimum 75% kell, de inkább 80-85%.
2013. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Utolsó! Neked is a Száray féle törikönyvek vannak meg? Gimis koromban annak idején mi abból tanultunk, nemtudom emeltre jó-e. Ezekre gondoltam: [link]
2013. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Nem:D

Nekem össze vissza van:

Befejezetlen múlt 1.

Befejezetlen múlt 2.

Závodszky Géza, Történelem III.

Kovács István, Történelem XX. század.


Ne kérdezd miért így van, középsuliban nem nagyon olvasgattam őket, meg is lepődtem, hogy majdnem mindegyik könyvem különböző, még friss szaguk van :D


De sztem nem a könyvektől függ, milyen eredményt érsz el...

2013. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Szerintem azért attól is. Mert hogyha benyalom a 4 törikönyvemet, plusz van egy évszámos könyvem, meg Rubiconos felkészítő könyvem, kérdezhetnek olyat emelten h csak lesek, mert pont arra nem tudok válaszolni. Szval sztem alap egy nagyon-nagyon jó könyv. Na meg a szóbelinél is csak témakörök vannak, azon belül is lehet olyan kérdés, h csak pislog az ember.
2013. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
nekem is össze-vissza van, bár igyekeztem megszerezni mindet. egyébként kb. ugyanaz van bennük, de ez középszint, nem lesz elég!
2013. febr. 13. 12:58
 7/27 anonim ***** válasza:

Azért szereztem be még mellé a "történelem érettségi témavázlatok I.Középszint" + "történelem érettségi témavázlatok II. Emelt szint" :D

Ezekben minden fontos dolog benne van, vázlatokba szedve.


De alapból a középsulis tankönyveknek is elégnek kell lenniük.És am nem középszintű, minden benne van, aki emeltezik, annak természetesen tüzetesebben át kell néznie.

2013. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Jó hát nem voltam még emelt szintű töri érettségin, de ha rendesen felkészülsz, nem nagyon tudnak olyat kérdezni, amiről fogalmad sincs.A szárays tankönyv abból jobb, hogy a képeket belőle szedik ki az érettségibe.
2013. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

És még annyi h ti a könyveket az elejétől a végéig megtanuljátok, vagy mi alapján haladtok? Mert azt írták nekem h a szóbeli tételsor, csak a szóbelire vonatkozik, írásbelin bármi jöhet... de mi a bármi?:D

Ezért írtam, mert ha lenne hivatalos könyv akkor egyértelmű h azt kell benyalni...de így... áááá, én félek. Pedig van bőven tapasztalatom történelem területén (joghallgató vagyok, első éven csak törit, jogtörténetet tanultunk...)

2013. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A középiskolás könyvek középszintre készítenek fel. Én úgy tanulok, hogy abból kijegyzetelek kb. mindent, azután letöltök további tételeket, majd tudományosabb írásokból, enciklopédiából jegyzetelek, majd könyvekből, esetleg megnézek egy doku filmet, keresek hozzá folyamatábrát, térképet, képeket. Egy tételem olyan 10 oldalas sűrítmény.


Juhú. Ha joghallgató lennék, nem paráznék. :)

2013. febr. 13. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!