Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy felvételizni...

Ahhoz, hogy felvételizni tudjak (2010-ben érettségiztem), kéne csinálnom egy tantárgyból emelt szintűt. Mi az eljárása ennek mostanság? Mit ajánlotok törit, magyart vagy biológiát?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy fizetős már a dolog? Ha a volt iskolámhoz fordulok, akkor ott tudnak segíteni, vagy valahol központilag kell megpróbálnom, és ha igen, akkor hol keressem őket? (Link is elég, ahol megbízhatóan és részletesen le van írva, mi a teendő.)

2013. ápr. 8. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan tantárgyat válassz, amit kérnek a főiskolán a felvételihez. Ugye függ attól hová akarsz menni.

Ha pl. társadalom tudományi területre akkor tökéletes a magyar is és a történelem is.

Ha pl. agrárt vagy orvostudományt akarsz tanulni, akkor mindenképp biológia kell. De van ahol két tárgyból is kérik az emeltet, ennek is nézz utána.

Ha műszaki területen nézelődsz, akkor a matek lenne ajánlatos.

Egyébként az idegen nyelvi emeltet a legtöbb helyen elfogadják.

2013. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is 2010-ben érettségiztem (mindenből középszinten), idén jelentkeztem jogra, ahova emelet töri/magyar/nyelv kell. Emelt szintre az illetékes Kormányhivatal Oktatási Főosztályán kell jelentkezni. Ez most 25.000 Ft volt. Elektronikus formában töltenek ki mindent, érettségit és bizonyítványt kell magaddal vinni. Egyébként az Oktatási Hivatal honlapján fent van minden szükséges információ.

[link]

2013. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!