Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolai végzettségű köztiszt...

Főiskolai végzettségű köztisztviselő vagyok. Kötelező-e megcsinálnom a közigazgatási szakvizsgát? És mi lesz, ha megtagadom? (se kedvem se időm nincs hozzá) Kirúghatnak-e emiatt?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkaköröd hoz szükséges es a felettesei előírja, akkor kotelezo. Kirughatnak, bizony.
2013. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van-e valami mód "megúszni"? Halasztgatás? Betegállomány a vizsga napján..stb
2013. ápr. 8. 21:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Ha nincs megfelelő végzettséged, elkuldenek. Ha beteg vagy a vizsga napján, akkor később vizsgazol, de tobbedik alkalomra senki ne hiszi el neked.
2013. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ha többször nem sikerül? Hányszor kell mennem próbálkozni?
2013. ápr. 8. 21:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Hat azt nem tudom, de józan paraszti esszel végiggondolja, ha másodszorra sem sikerülne, akkor szerintem bucsu lesz a vége....
2013. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, csak ha köztisztviselő akarsz maradni. alapvizsgád megvan?
2013. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy válaszolgatsz:-) Nem szőrszálhasogatásként, de a jogszabály kimondja, hogy "szakvizsgát tenni nem kötelező, de magasabb besorolási fokozatba nem sorolható a köztisztviselő" Azt sehol nem írják, hogy hiánya miatt elbocsátható...Én tudom rosszul?
2013. ápr. 8. 22:00
 8/13 A kérdező kommentje:
Közterület felügyelői szakképesítésem és közigazgatási alapvizsgám van, és főiskolai végzettségű vagyok...
2013. ápr. 8. 22:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazad van hirtelen kevertem az alapvizsgával, azt kötelező, különben megszűnik a közszolgálati jogviszonyod. Szakvizsgát nem kötelező tenni, de tanácsosi fokozatba soroláshoz kell már szakvizsga. Ha nincs nem léptetnek elő. Kinevezéssel dolgozol?
2013. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, kinevezéssel. És jelenlegi munkahelyemen 3 éve, és erre is hivatkoztak, hogy meg kell csinálnom.
2013. ápr. 9. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!