Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közszolgálati jogviszonyban,...

Közszolgálati jogviszonyban, tapasztalat nélkül, középiskolai végzettséggel mennyi a fizetés?

Figyelt kérdés

Találtam egy álláshirdetést, amiben önkormányzat keres adóügyi előadót, és azt írják, hogy "az illetmény megállapítására a Köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény rendelkezései az irányadók". Rákerestem és elvileg ez már nem is hatályos törvény (vagy igen?). Az új 2011. évi CXCIX. törvény szerint pedig 1,79 a szorzó és ugye az illetményalap meg 38.650 Ft, azaz 69.183 Ft bruttó(?)...

De ez még a minimálbért se éri el...

Meg ugye adóügyi előadót keresnek ami elvileg magasabb fokozat lenne, de ahhoz meg elvileg kell legalább 2 év közszolgálati jogviszony, de a hirdetésben meg még tapasztalatot se kérnek...


Tudna valaki segíteni, hogy akkor, hogy is van ez? Mi alapján kell számolni?

Egyébként felsőfokú végzettségem van és nyelvvizsgám is van, de mivel az nem elvárás, ezért fizetni se fizetnek érte, vagy igen?



2013. márc. 5. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem max az érettsegit fogjak figyelembe venni ami jelenleg 70740nettoval van honorálva (jan.1-tol 74 ezer...de én még márciusban is 70-t kaptam)...
2013. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most figyeltem...koztisztviselot irtal es nem kozalkalmazottat...na az tobb.lovéval jár de okosabbat nem tudok mondani.
2013. márc. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak azért a végzettségért fizetnek amit a pozíció megkíván. Pl. Diplomás is lehet a takarítónő, akkor sem fog minimálnál többet kapni...
2013. márc. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Maydy4!

Mi alapján mondod, hogy a köztisztviselő többet kap?

Ha az illetményalap szorozva a szorzóval azaz "nálam" 38.650*1,79 (gyakornok, 0-2év, középfokú végzettség)kisebb mint a minimálbér, akkor elvileg a minimálbér lesz az alapilletmény? Ami nettóban 64.190 Ft...

Vagy kell még valamivel számolni?

Illetménykiegészítés csak akkor jár ha előírás a nyelv (német)?

2013. márc. 5. 22:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyelvpótlékot sem fizetnek mindenhol...

Alap a KTTV; de, ahogy fent le van írva, az irányadó... tehát, az alapbéri minimumot mindenképp megkapod, de az intézményfüggő, hogy kapsz-e nyelvpótlékot, emelt-e az alapbér, cafeteria mekkora összeg, van-e ruhapénz, stb. jelentkezz, ha behívnak interjúra, kérdezz rá, hogy megy náluk. Lehet, hogy kp-ban nem fogsz jól keresni, viszont a juttatások jók is lehetnek.

2014. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a köztisztviselő többet kap, juttatásban szerintem mindenképp. Pl. egy pályakezdő közalkalmazott (becsült összeg) kap kb. 120-at, egy pályakezdő közgazdász kap mondjuk 160-at. A köztisztviselők általában önálló gazdálkodó szervnél dolgoznak, ezért kevesebb emberre több juttatás tud jutni. De közalkalmazott (pl. tanító) a KLIK-hez tartozik, ami központi, tehát kevesebb pénzt és juttatást is kap. Egyébként az illetményalap asszem úgy néz ki, hogy van az alapbér (100%), amire rájön még annak az 50%-a. Javítsatok ki, ha tévedek!
2014. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!