Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az érettségi?...

Mennyire nehéz az érettségi? Mennyi esélyem van, ha a négy év alatt nem nagyon erőltettem meg magam tanulás terén? 100 tételt mennyi idő alatt lehet megtanulni, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj, ha az a célod hogy leérettségizz mindegy milyenre csak legyen meg, akkor bőven elég ha átnézed párszor a tételeidet és legalább nagy vonalakba tanuld meg. hogy a 20%ot kitudd hozni magadból. A tételek kidolgozásához lehet nézni a régi anyagokat, vagy netről kiírni, meg gondolom a tanárok is segítenek.

Ha az írásbeli és a szóbeli közt vagy, akkor ott lesz szünet természetesen 1 hónap minimum ha akkor minden nap tanulsz legalább 10-20 tételt akkor megtudod csinálni akár 3-4 esreis.

Az érettségi nem nehéz, csak ha rendesen készülsz rá még most ebbe az alig 1 hónapba akkor egy 2-3 as jegyet csak összeszedsz.

Ha fősuli vagy egyetem a cél továbbtanulásnak akkor tényleg megkell erőltesd magad, mi nem lesz könnyű, de ha csak az a célod hogy meglegyen és elmehess valami OKJ-s szakra akkor elég a kettes, mert OKJ-ra úgy is felvesznek csak legyen meg a kék fedeles érettségi bizid és szevasz.

2013. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
25% a kettes
2013. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Én annó egy tételt sem dolgoztam ki, csak átolvastam kb az anyagot 2*.

Ez elég volt arra, hogy egy tárgy kivételével mindenből 5-öst kapjak. (Az az egy 4-es is egy rossz tétel miatt lett.)


Az érettségi nem nehéz egyáltalán, legalább 2-est bárki szerez rajta, de általában nem ennek kell a célnak lennie.

Ha valaki legalább egyszer átolvassa az anyagot, akkor tuti átmegy már.

2013. ápr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

3 éve érettségiztem :)

Nekem is jöttek a hülye dumával,hogy ők semmit se tanultak de még is 4-es 5-öst kaptak... Nyilván ez kamu mert azért tanultak.


Viszont én mindig kettes hármas tanuló voltam azt is csak puskázással,azt sem tudtam épp mit tanultunk semmi alap tudásom nem volt.

Érettségi szünetben amit a felkészülésre adnak 1 hónap végig nyaraltam a Balatonnál :) Májusban kb minden nap mert anyagilag megtehettem .

Aztán eljött az érettségi előtti utolsó hétvége,egy tételem sem volt,semmi tudásom,semmim, elkezdtem beparázni szombat este :) Ugye hétfő érettségi :) Aztán próbáltam utána nézni a dolgoknak de így semmit se ért :)

Aztán végül.:

Informatika :5

Töri,Angol : 4

Többi hármas


De hozzáteszem,hogy Angol az nem nehéz,lehet beszélni valamit :)

Történelemből négy oldal forrás+térkép,csak azt mondtam el és 4-es :)

Informatika nekem otthon téma :)

Aztán a többi,hát irodalom necces volt,József Attilát húztam,semmit se tudtam róla írni a felkészülő papíromra,az volt a mázlim,hogy odajött hozzám a tanár és lesúgta szóval meleg helyzet volt :) De csak átmentem így is,hogy egy link f"sz voltam :) És ráadásul amiért jól sikerült az Informatika még a főiskolára is felvettek ahova nagyon nem akartam csak szüleim kényszerítettek :) De azóta már kibuktam :) Most jelenleg van egy kis pékségem és tanulás nélkül is köszönöm szépen meg van a havi átlagkereset duplája Nettó értékben :)


Szóval ha azért néha tanultál akkor megleszel ne aggódj :) nagyon egyszerű

2013. ápr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Én szépen elálmodoztam a négy évet, harmadikban annyira tetszett az egyik tanárnőnek az év közbeni szereplésem, hogy szeretett volna velem találkozni augusztusban is...

Az érettségire való felkészülés abból állt, hogy minden nap beosztottam a tanulnivalót, aztán az utolsó pár napra maradt szinte az összes.... Nálunk akin látták a tanárok, hogy igyekszik, annak segítettek, sőt a négy év alatt a leggenyóbb tanárok is súgtak az érettségin, igyekeztek hogy mindenkit átrugdossanak. Nálunk ketten buktak egy-egy tárgyból, de azok tényleg nagyon elcseszték, ráadásul az egyik történelemből az őskort húzta és nem nyögött ki egy mondatot se.

Nekem egy közepes eredményem lett, ami ennyi tanulás mellett gyakorlatilag a csoda kategóriája.

Aztán én érettségi után kezdtem belehúzni, végre azt csinálhattam amit akarok, az érettségi után két évvel egy cégnél picit több volt a fizetésem, mint az engem harmadikban buktató tanárnőnek 25 év tanítás után...


Nem mondom, hogy ne tanulj, de nem kell pánikolni sem. Most gyorsan szedd össze magad, első körben mindenből egy picit tanulj meg, legalább egy vázlatot, hogy ne ülj ott mint egy kuka. Aztán ha marad idő, hozzátanulni még mindig tudsz, de ha már megszólalsz, akkor a tanár is tud segíteni. Pl. ha történelemből érettségizel és a saját töritanárodon kívül nincs olyan a vizsgabizottságban aki szintén történelemtanár, akkor jobb jegyet is adhat. Pl. ha már makogsz valamit, a többiek nem tudják, hogy ez egy elégséges szint vagy ez a teljes tananyag.

2013. ápr. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bumbi02 ***** válasza:
93%
Én havi 2 órát tanultam egész gimnázium alatt (és ebben a táska elpakolás is benne van), és matek 91, magyar 90, angol 85, emelt töri 80, német meg 75 lett.. (százalék). Ha az ember nem erőlteti meg magát tanulás terén, de azért az órákon odafigyel, akkor csuklóból teljesíthető szerintem az érettségi. 100 tétel meg veszélyesnek hangzik, de arra is azt lehet csak mondani: ha figyeltél az elmúlt 3-4 évben, akkor 100 tételből 90 ismerős lesz, és lesz róla fogalmad különösebb rákészülés nélkül is.
2013. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne is bagatellizáljuk el nagyon. Tény, hogy vannak akik egy kis rákészüléssel szinte kitűnőre végeznek, de az is tény, hogy bizony szinte minden osztályban van aki megbukik, és mindig sok kettes-hármas születik. Nem lehet mindig szerencséd, sőt, arra is érdemes felkészülni, hogy ha pont balszerencséd lesz a tételeknél.

A másik meg, hogy ha továbbtanulsz, akkor az se mindegy milyen eredményekkel végzel. Én 10 hibapontot szereztem helyesírás miatt, és még mindig kaparom az arcom, ha belegondolok, hogy ez az apróság 20 felvételi ponttal kevesebbet jelentett nekem:)

2013. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
97%

Az a helyzet hogy én is most fogok érettségizni. A matek ami nekem gyilkos előre láthatólag.....

Töri,Magyar írásbeliket simán össze lehet szedni, de aki nem érti a matekot azzal gáz van.

Drukkoljatok hogy sikerüljön majd a matekom ( MERT NEM SZERETNÉK SZÓBELIZNI MATEKBÓL :/ )

2013. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én is most érettségizek, és meg kell mondjam kb olyan üres a fejem mint az állat. Alig tudok valamit :D az 5 évet (mert 10.be megbuktam) végigaludtam :D igaz h a próbaérettségiket mint megírtam 2-es 3-asra de azért élesbe az ember feszültebb lesz :D remélem sikerül a szaros 25% :D
2013. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!