Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem túl rég érettségizők, meg...

Nem túl rég érettségizők, meg tudnátok nekem válaszolni egy kérdést?

Figyelt kérdés

A magyar érettségivel kapcsolatos. Tényleg lehetséges rendesen megtanulni 20 irodalom tételt úgy, hogy 5-ösre tudd, amikor vizsgázol belőle? Vagy ti is csak egy részével voltatok jobban tisztában, a másik részében pedig bíztatok, hogy nem kapjátok?

Meg hogy is tehetném fel a kérdést...

Mi kell ahhoz, hogy egy jó magyar érettségit tegyen az ember? Nekem már az első 6 tétel megtanulása is gondot jelent... Mennyit várnak el egy min. 80%-os szóbelihez úgy általában? Nagy részletességet? Vagy elég, ha a lényeget rövidebben elmondod?


A kérdés középszinten érettségizettek felé irányul kizárólag.



2013. ápr. 9. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem, a magyar 91%-os lett, pedig abszolút nem ebbe az irányba tanultam tovább.

Írásbelinél az érvelést választottam, csak tudni kell a kötelezők tartalmát (egyiket sem olvastam ki -> rövidített, filmek stb. és az összesből csináltam egy pár soros összefoglalót amit át tudtam olvasni érettségi előtt, ezekből merítettem példákat). meg persze tudni kell, hogy épül fel egy érvelés.

Szóbeli egyszerű volt, de előtte elég rendesen bevasalták rajtunk a tételeket. Én az összes tételt megtanultam, mert nálunk az összes tételből le kellett felelni 12.-ben. Nem volt vészes, soknak érzed, de ha továbbtanulsz, meg fogod tapasztalni, hogy jóval többet várnak el egy embertől.

És sok szerencsét!

2013. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is tavaly érettségiztem, és a tételeket nálunk is bevasalta a tanárunk felelés és doga formájában(egyébként szerencsére). Én mondjuk mindig tanultam, tehát minden témáról tudtam volna azért tanulás nélkül is, de én azt csináltam készülés címén, hogy mindegyik tételhez leírtam kb. 5 sort, amiben a kulcsszók/kulcsmondatok voltak, és azokat megtanultam, hogy beugoranak. Így egyik tétel sem lett volna nekem meglepetés - sikerült is szépen.

Ugyanez a nyelvtan részről nem mondható el, úgyhogy ha kell neked a magyar később, a nyelvtanra is készülj. :)

2013. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan már. A közép érettségi egy vicc, főleg a szóbeli része. Ki vannak adva a tételek, a tanárok meg ismernek. Érettségin még a leg.ecibb tanár is jó fej, mert ha te égsz, ég ő is.

Elmondasz pár értelmes, összefüggő mondatot és megadja a max pontot. Nagyjából ennyi.

2013. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet, hogy túlságosan is ráparázok. A kötelezőket megint elolvasom röviden, a tételeket pedig ismételgetem, csak meg fog így ragadni érettségire... :)
2013. ápr. 9. 20:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Háát... a mi magyar tanárunk mondjuk úgy, hogy nem egyszerű magyar tanár. Olyan mint Ady, mocskosul egoista, és nagyon sokat képzel magáról. Remélem, hogy a 3. válaszolónak igaza lesz. :)
2013. ápr. 9. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!