Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy 17 éves magabiztos,...

Egy 17 éves magabiztos, kiegyensulyozott lány vagyok, aki tudja, hogy mit szeretne az eletben elerni. Egy dologban azonban megingast erzek. Tudom, hogy melyik egyetemre szeretnek menni, csak azt nem, hogy ott milyen tantargyakat kell tanuljak?

Figyelt kérdés

Bolcseszetre mennek, persze csak erettsegi utan.

Aki tud kerem segitsen, es irja le, hogy az egyetemen hogy mennek a tantargyak, a kreditek es milyen nehezsegeken kell keresztul menni?!


Elore is koszonom.



2013. ápr. 9. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél az életben elérni? :)
2013. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsészként nem kell túl sok nehézségen keresztülmenni. Majd csak akkor ha végzel mert nem vesznek fel sehová dolgozni.
2013. ápr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne munkat találni????


Meg kérek a kerdeseimre segitseget!


Aki vegzett bolcseszeten vagy most ott tanul, kerek mindenkit, hogy irjon.

2013. ápr. 9. 23:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Bölcsész... Most ezzel nem mondtál semmit, ez ha sarkítok annyit jelent kb h nem orvos. Jobbat mondok: mintha azt mondtad volna mérnök. Van belőle hatezer féle. Mit szeretnél pontosan csinálni? Úgy konkrétabbat is lehet mondani. Felvi.hu amúgy sokat segít ;)
2013. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22:51 kb leírta a lényeget.
2013. ápr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Bölcsész karon vagyok angol szakos..egyetértek az előttem szólókkal.. Most vagyok elsőéves, de már most látom, hogy semmi értelme idejárnom. Az angol szak annak jó pl. aki vagy angol tanár akar lenni vagy tolmács. Slussz. Máshoz ezzel nem tudsz elhelyezkedni..és akkor (szerintem) az angol még a legértelmesebb bölcsész szakok egyike...pl, egy szabad bölcsész mégis hol kap állást? (A Mekibe igen)Én ebben a tanévben be is fejezem itt, átmegyek másik karra. Egyébként egyáltalán nem nehéz, érteni semmit sem kell, csak magolni és seggelni. A vizsgák sem vészesek..Az egyetlen kihívás, hogy angolul van minden, és ettől valamivel nehezebb magolni, de ez angol szakon van...nem tudom pl. egy magyar szakban mégis mi lehet jó...Tavaly is azért jöttem ide, mert amikor jelentkezni kellett, még nem igazán tudtam mihez akarok kezdeni. Most úgy tűnhet nagyon negatívan állítom be a dolgokat..de sajnos ez az igazság. Szóval ha érdemi munkát szeretnél a jövőben, akkor ne bölcsész karra gyere. (Hacsak nem tanár szeretnél lenni...)
2013. ápr. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


A tantárgyaink pedig: Zöme nyelvészettel kapcsolatos, a másik fele pedig az angol nyelv fejlesztése. angol nyelvtan, irodalom, beszédkészség fejlesztés, hallgatás készség fej., íráskészség fejl., olvasáskészség fejl., angol irodalom és kultúra...angol történelem, amerikai történelem...különböző nyelvészeti órák, filozófiatörténet stb.

2013. ápr. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakra akarsz menni? Én másfél évig bölcsészes voltam, de átjelentkeztem, mert rájöttem hogy ha a diplomámmal akarok dolgozni, akkor nem szabad ott maradnom. Miután átjelentkeztem fura volt, hogy míg bölcsészeten volt 3-4 vizsgám, itt van 12, amikre sokat is kell tanulni. A másik helyen nem szakítottam meg magam, és jó átlagom is volt.
2013. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De igen, magyar tanar akarok lenni. :)
2013. ápr. 10. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!