Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt tanuljátok, amit szerettet...

Azt tanuljátok, amit szerettetek volna? Most is szeretitek?

Figyelt kérdés

Mi alapján választottatok?

Mik akartatok lenni régen?

Szeretitek, amit most tanultok?

Szakma és egyetemi szak is jöhet, senki sincs "kirekesztve" :)


Hasznosnak érzitek, amit majd csinálni fogtok (a társadalom számára)?

Vagy csupán szeretitek és ez a lényeg?


Elsőéves vagyok, a pályaválasztás nagy nyomot hagyott bennem, vagy hogy mondjam.

Szívesen beszélgetnék emberekkel ilyen kérdésekről.

Tegnap guglin kerestem ilyen fórumokat, alig találtam, azok fele is el volt bolondozva.



2013. ápr. 12. 12:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Én teljesen mást tanulok most, mint amiről pár éve álmodoztam. Akkor sem divattervező vagy lakberendező akartam lenni, az ingatlanok érdekeltek nagyon, ezen beül is az üzemeltetés és bérbeadás része. Ebben a szakmában dolgoztam pár évig. Mikor elküldtek, már nem tudtam válogatni, oda mentem ahová felvettek. Most azért tanulok pénzügyet, mert ez kell a munkámhoz. Nem élvezem kifejezetten, de elvagyok vele.

Ha később lesz választási lehetőségem, akkor váltok. Egyébként úgy gondolom, a tanulással csak előrébb jutsz. Minél többet tudsz és minél több mindenhez értesz, annál inkább nem leszel elveszve a világba!

2013. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Francia irodalom- és nyelvtanár + médiatudomány


Mi alapján választottatok?

A nyelvekben mindig jó voltam, könnyen tanulom őket.


Mik akartatok lenni régen?

Számítástechnika tanár. :D


Szeretitek, amit most tanultok?

Tavaly már végeztem, hát, so-so. Volt időszak, amikor nagyon tetszett, máskor utáltam.


Hasznosnak érzitek, amit majd csinálni fogtok (a társadalom számára)?

Persze, könnyű vele elhelyezkedni.


Vagy csupán szeretitek és ez a lényeg?

Nem szeretem kimondottan, de könnyen megy, és könnyű vele elhelyezkedni jó pénzért... Nekem inkább ez a lényeg.

2013. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Attól, hogy könnyű vele elhelyezkedni, nem hasznos a társadalom számára. A kettő persze nem zárja ki egymást, de nem is következnek egymásból.


Olyasmit, amit nem szeretsz, csupán mert jó vagy benne meg pénzért?


Szerintem tegyél félre pénzt, és döntsd el, mi az, amit szeretnél, szívből szeretnél. Majd a félretett pénzből tanuld ki azt.


A legfontosabbnak tartom, hogy szeressük és hasznosnak tartsuk, amit csinálunk. Így fogjuk igazán jól és lelkiismeretesen csinálni, így leszünk kiegyensúlyozottabbak, ezáltal megértőbbek és kedvesebbek.

Ha napi 8-10 órában olyasmit csinálsz, amit nem szeretsz...


Ennyiből nem bánom, hogy én piacképtelent választottam. Hasznos és szép szakmának tartom. Reménykedem, hogy ha jól tanulok és mellette extrákat is csinálok, pl nyílt konferenciák, programok, szakkoli, akkor lesz munkám vele. Ha mégse, akkor hát marad a pályaelhagyás. De valamennyi remény még van.

2013. ápr. 12. 12:45
 4/23 anonim ***** válasza:
9%

"Attól, hogy könnyű vele elhelyezkedni, nem hasznos a társadalom számára. A kettő persze nem zárja ki egymást, de nem is következnek egymásból. "


De bizony, következik belőle. Hiányszakma pl a villamosmérnöki. Lehet, hogy te nem tartod fontosnak, de ezek a gépek, amiket ők kezelnek, rengeteg profitot termelnek és így olcsóbb lehet a rezsije az országban mindenkinek, illetve az államnak is több pénze lesz fejleszteni az országot. Tehát társadalmilag hasznos? Hajjaj!


Ellenben nézzünk egy konferencia szervezőt. Szükség van a munkájára? Nincs. Vannak sok ezren, akik meg tudják csinálni. Így munkanélküli lesz, ami után az államnak kell a többi ember pénzéből segélyt adnia neki. Tehát társadalmilag hasznos? Nem, sőt.


Tehát igenis van összefüggés a hasznosság és a piacképesség között.


Amúgy, ne sértődj meg, de elsőéves vagy, és kioktatsz valakit, aki már 2 diplomás, dolgozik, hogy hogyan kellene élnie az életét, mitől lenne boldog?


Milyen alapon? Semmit nem tudsz a világról, ha jól értem, egy haszontalan, munkanélküli pondró vagy és leszel, talán ne te adj tanácsokat az emberiség számára.

2013. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

4-es:

"Milyen alapon? Semmit nem tudsz a világról, ha jól értem, egy haszontalan, munkanélküli pondró vagy és leszel, talán ne te adj tanácsokat az emberiség számára."


Eddig a mondatodig egyet is értettem volna Veled. De milyen modortalan válasz ez? Neked se kellett volna véleményt alkotnod, ha ennyire sötét vagy belül!

2013. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem leszek munkanélküli.

Nyelvtudással, fiatalként el lehet helyezkedni. Lehet, hogy nem rögtön, lehet, hogy nem könnyen és lehet, hogy sz.r melóba. De el lehet.


Mellesleg van, ami MAGYARORSZÁGON lenézett, komolyan nem vett, nem lehet vele elhelyezkedni. De amúgy hasznos lenne. És pl. nyugaton normálisan állnak hozzá, ott keresettek ezek a szakemberek, és hasznos munkát végeznek.


És én nem mennék pl. könnyűipari mérnöknek. Csomagolással el lehet igenis helyezkedni, de engem totál hidegen hagy. Tudom, hogy nem szeretném a munkámat, szerintem hosszútávon nem is tudnám jól végezni, csak ideig-óráig, amíg tűrném. Mivel a hét napból öt napon, és ott a kb. 16-18 ébren töltött órából 8-10 órán ezt kellene csinálnom, valószínű boldog és kiegyensúlyozott se lennék. És mivel magamat ismerve, ha nem vagyok jókedvű, akkor türelmes se, mindenki kotródjon utamból, ezért egy utált meló mellett kellemes ember se lennék.


Utálom azt a hozzáállást, hogy a munka szükséges rossz és a pénzért van. Nem, a munka azért van, hogy embertársaidat szolgált, és az idődet hasznosan töltsd.


Inkább piacképtelen szak, akkor legalább remény van arra, hogy olyat végezhetsz majd, amit szeretsz, az utált munka csak átmeneti.

2013. ápr. 12. 13:06
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

5-ös: A kérdező büfészakon van. Ennek a kérdésnek az a lényege, hogy megerősítést nyerjen, hogy de már pedig igenis jól választott. Pedig nem. Nyers modortalanságommal érzékeltetni akartam, hogy nem leszek partnere.


"Utálom azt a hozzáállást, hogy a munka szükséges rossz és a pénzért van. Nem, a munka azért van, hogy embertársaidat szolgált, és az idődet hasznosan töltsd."


Embertársaimat kifejezetten szolgálja, ha villamosmérnökként csinálok fényt, olcsó autót, vagy agrármérnökként olcsó + egészséges hazai zöldséget. Egy buszvezető is kimondottan szolgálja az embertársait, akik így miatta el tudnak jutni oda, ahova szeretnének.

Ellenben egy munkanélküli BÁRMI nem szolgálja az embertársakat.



"Inkább piacképtelen szak, akkor legalább remény van arra, hogy olyat végezhetsz majd, amit szeretsz, az utált munka csak átmeneti."


Tévhit. Minél öregebb leszel és minél régebben tanultad a szakmádat, kifejezetten egyre kevesebb esélyed lesz visszamenni. A nagy, pozitív, hősi büfészakkal csak annyit érsz el, hogy életed hátralevő részében mekiben fogsz dolgozni, vagy hasonló, betanított szakmunkát. Kevés pénzért, minimum 8 órában.

Szerintem ennél boldogabb lehetnél mondjuk építőmérnökként, aki bár nem csecsemőket ment lángoló házakból, de viszonylag keveset dolgozik, és jól él - megadhatja a családjának, amire szüksége van. És még szórakozásra is marad.

2013. ápr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Az építőmérnöki kifejezetten hasznos szak. Csak engedtessék meg, hogy nem vagyok egy ZSENI, hogy elvégezzem.


A villamosmérnököket egy percig se szóltam le.


Az agrármérnöki szak jelenleg majdnem olyan büfészak, mint az enyém.

Amúgy nem szólom le.


De pl. az élelmiszermérnökiről se a legjobbakat hallottam, tehát jelenleg büfészak, pedig szerintem tök hasznos és fontos.


Amúgy te hogy tudsz úgy boldog lenni, hogy konkrétan utálod amit csinálsz napjaid nagyrészében?

És nem zavar, hogy csak a pénzért csinálod?

Hogy tudsz úgy munka után kedves lenni, és bárkire szépen nézni, ha az idegeid kivannak az utált melótól?

Vasárnap nem zavar a gyomorgörcs? (Hogy másnap meló)



Amúgy tanárokon jól nyomonkövethető, hogy mennyit számít, hogy szívből, hivatástudattal végezd.

Az egyik lenézi a hallgatókat, mindig beszól. Egy az egyben felolvassa a diákat, vagy lehadar valamit. Látszik, hogy ő van itt a legkevésbé szívesen. Semmit se magyaráz, mindent csak elmond, kérdezni nem lehet tőle.

A másik lenyom egymás után 3 vagy 4 90 perces gyakorlati órát, amelyeken ugyanazt mondja el háromszor vagy négyszer. Majd szünetben ott marad és kérdezni lehet tőle, ha otthon gyakoroltál és megakadtál. Majd két percre elmegy, vélhetően pisilni, és kezdi is a következő órát. Utolsó órája után akár még egy órát is marad, ha valaki segítséget szeretne.


Tudom, nem minden szakmánál ütközik ki ennyire, hogy szívesen csinálod-e.


Amúgy még egy példa arra, hogy nem feltétlen egyenlő a piacképes és a társadalmilag hasznos.

Az ifjúságsegítőket nagyon nem keresik. Pedig szép munkát végeznének. És nem, más szakember NEM képes elvégezni a munkájukat. Különleges embert, különleges lelkületet, bátorságot, lelki erősséget kíván. És az ő munkájukhoz pont az kell, hogy más szakmákba belelássanak, de csak belelássanak. Így tudják, mikor melyik szakembert kell megkeresni, melyik szakemberhez kell irányítani.

Egyik jó barátnőm végzős ezen a szakon.

2013. ápr. 12. 13:33
 9/23 anonim ***** válasza:

“Amúgy te hogy tudsz úgy boldog lenni, hogy konkrétan utálod amit csinálsz napjaid nagyrészében?”


Én ezt egy szóval se mondtam. Jó vagyok benne (=könnyű csinálnom), sok pénzt kapok érte, nekem ennyi elég. Nem utálom, csak nem is hivatástudatból csinálom, mert hogy nekem belső késztetésem lenne rá.


“És nem zavar, hogy csak a pénzért csinálod? “


Nem zavar.


“Hogy tudsz úgy munka után kedves lenni, és bárkire szépen nézni, ha az idegeid kivannak az utált melótól?”


Kedves és vidám embernek tartom magam, kifejezetten hidegvérűnek, tehát semmi baja az idegeimnek. Sokkal idegesebbek azok az emberek, akiknek nincs elég pénzük rezsire-lakásra-autóra.


“Vasárnap nem zavar a gyomorgörcs? (Hogy másnap meló) “


Milyen gyomorgörcs? :D Nincs nekem olyan. Hétköznap is járok szórakozni, találkozok a párommal, sörözök a kollégákkal.


“Amúgy tanárokon jól nyomonkövethető, hogy mennyit számít, hogy szívből, hivatástudattal végezd.”


Nem mondtam, hogy tanárként dolgozom. Azt mondtam, hogy tanárként végeztem. Francia multi cégnél vagyok ~középvezeő-helyettes.


”Amúgy még egy példa arra, hogy nem feltétlen egyenlő a piacképes és a társadalmilag hasznos.

Az ifjúságsegítőket nagyon nem keresik. blabla”


Tudtál volna jó ellenpéldát mondani, de ez nem az. A fiatalok segítésére állami megoldás kell, ezeknek számos formája elérhető az önkormányzatoknál és munkaügyi központoknál. Minden más szervezet csak hátráltatja a rendszer jó működését. De hiába a szép szavak, ezt bizony bárki el tudja látni. Mindenki tudja, hogy a hivatalnokok mennyire értenek a dolgokhoz és mennyit dolgoznak.

Néhány kivétel egyébként tényleg van, de elhanyagolható a számuk. Ami piacképes, az fontos, és azt érdemes tanulni. Minden mást csak hobbiból, a saját szórakoztatásodra. (Mindenkinek szíve joga arra költeni a saját maga által megkeresett pénzét, amire akarja. Lehet az egy gyönyörű motor, vagy egy egyiptológia szak, azzal nincs baj. Azzal van baj, ha a lúzer büfészakot végzettek azt várják, hogy a világ idomuljon hozzájuk és a haszontalan vacak szakukkal kapjanak állásokat tömeg számban.)

2013. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A tanár csak példa volt... De mindegy.
2013. ápr. 12. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!