Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Büfészakon tanulok, három...

Büfészakon tanulok, három választási lehetőség van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Piacképtelen szakon vagyok elsőéves. Idén nem adtam be a jelentkezésemet sehova sajnos, a saját h.lyeségemből. Pedig lett volna lehetőségem újra jelentkezni az egyik "álomszakomra", ami első helyem volt.

Jövőre ilyenkor 4. féléves leszek, tehát túl leszek a 7 félév felén. Akkor már inkább elvégzem...

Gyenge egyetemen tanulom, kevés tanulással is jó eredményt lehet elérni, minimális tanulással lehet csúszás nélkül elvégezni.


1. Maradok itt. Szakkollégium, TDK, konferenciák stb-stb, hogy legyen mit írni a CV-be, meg hogy megszeressem a szakmát, és így talán el tudok benne helyezkedni.

2. Maradok itt. Kettesekkel átcsúszogatok. OKJ-t végzek levelezőn vagy estin, nyelvet tanulok. Az OKJ-s szakmámmal helyezkedek el.

3. Átmegyek erősebb egyetemre. Nyelvet tanulok, már amennyi idő az egyetem mellett marad erre. Próbálok a BSc szakkal elhelyezkedni.


Muszáj itt kérdeznem.

Ismerősöm nincs, aki ugyanezt végezte. Illetve de, de ő másodéves. Ő se tud többet.

Mást végző ismerőseim, akik hasonló helyzetben vannak, még szintén tanulnak.

Család barátja c. segítségem nincs.

Márpedig mások tapasztalata kellene nekem a döntéshez.


2013. ápr. 12. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a 2! :)
2013. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha leírnád, mi ez a szak, és milyen OKJ-t képzelnél el magadnak.
2013. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Környezetmérnöki, és mindenképp valami számítógéppel dolgozó titkárnős vagy weblapkészítő (bár az állítólag nem kell), esetleg üzleti, mert a mi sulinkban nagyon nyomatják a közgázt, és engem leköt, érdekel.
2013. ápr. 12. 20:20
 4/11 A kérdező kommentje:

Az ilyen kérdéseknél csak az érdekli a többieket, hogy a kérdező milyen szakra jár, más nem.

Pedig az lényegtelen.

Pedig ezek a szakok egy kaptafára működnek.

2013. ápr. 13. 11:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ott, mert csak az OKJ-val szerintem annyit se érsz, ezt meg ha elvégzed és az életbe nem találsz munkát vele a szakmádban, még akkor is elhelyezkedhetsz csomó olyan helyre, ahova csak a diploma kell, meg alapból többet kapsz már a diploma miatt.
2013. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De akkor viszont flegma, nemtörődöm stílusban, kettesekkel kellene elvégezni, nem?

Úúú annyira nem tudom, megéri-e törni magamat...

2013. ápr. 14. 20:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne kettesekkel, ha úgyis könnyű. Gondolom akkor nem kell folyamatosan tanulnod év közben ott, és az lehet egy motiváció, hogy több ösztöndíjat kapj. Ha abbahagyod, akkor mást már úgy se fogsz elkezdeni, bolti eladónak 70 ezerért meg diplomázás után is elmehetsz..
2013. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért ha folyamatosan tanul valaki, könnyebb.

Tudom, hogy mindenki h.lyének néz, de 3 nap alatt 40 oldal jobb, mint egy délután alatt. (Én egy délután megértek ennyit, de másnap azzal szembesülök, hogy értem az anyagot, de a szakszavak nem rögzültek, és nem tudom visszaadni.)

Mechanika, matek, fizika meg abszolút óráról órára megértős.

Szerves kémia is könnyebben rögzül.


Azért ezen a karon ez a szak is kicsit nehéz, ha valaki halogat. Még úgy is, hogy az átlaghoz képest egy vicc.


Amúgy van vagy 20 zh-nk év közben.



Ha meg bolti eladónak megyek, nem jó, hogy én ezt tanultam. Ha még TDK-ztam és szakkoliztam is, még kevésbé jó.

Ezért lenne jó tudni, hogy lelkiismeretesen csináljam vagy flegmán.

2013. ápr. 14. 21:46
 9/11 A kérdező kommentje:

Attól könnyebb, hogy alacsonyabbak a ponthatárok a vizsgákon és zh-kon a többi egyeteménél, plusz általában azt kérik számon, amit leadnak, és elolvassák a zh-inkat, nem találomra javítják. Általában.

Meg amiről jól tudják, hogy középiskolában tanulnunk kellett volna, de valószínűleg mégse tanították vagy tanultuk meg, azt inkább leadják ők is, és nem szívatnak feleslegesen vele.

Ráépülő tárgy is aránylag kevés van, tehát ha szorgalmas vagy, NEM CSÚSZOL. Mondjuk pont a közgáz az egyik csúszási ok, 5 félévig van és kb. legnehezebb tárgy, és nem értjük, miért pont ez? :D


A lényeget leadják nálunk is.

A felesleges szívatás hiányzik csak.


Mondjuk ezzel van két gond.

Egyik a verseny. Máshol nehezebb, ezért mi senkik vagyunk kb. más karokhoz képest. :D

Másrészt van év, amikor alacsonyra esik a felvételi ponthatár és hát nos... lenne kit kirúgni. De itt mindenki kap még egy meg még egy esélyt, és akkor a legtöbbeknek sikerül már.


Ennyi a karról.


A szakról pedig... Hát szerintem ez természetéből adódóan könnyebb szak a többi műszakinál.

Mondjuk van egyetem, ahol az alapozó tárgyakkal keményen szívatják a népet...

2013. ápr. 14. 21:55
 10/11 A kérdező kommentje:

Valakii?


Biztos van itt még más büfészakos is.. Megőrülök, miért nem segít senki amikor kell?

Bezzeg a h.lyeségekre vagy a csevej szintű kérdésekre mindenki buzgón válaszol.

Amint itt egy fontos kérdés, mindenki sz.rik bele.

2013. ápr. 15. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!