Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van meg arra esély hogy...

Van meg arra esély hogy valaha is méltóképpen fogják kezelni a tanárokat?

Figyelt kérdés
Én tanár szeretnék lenni de néha megtorpanok mert nem tudom mire számítsak...kb 6-7év mire én tanári diplomát kapok(még csak 11.-be járok). Addigra szerintetek rendeződnek valamennyire a dolgok?

2013. ápr. 7. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem iskolától függ. én is hallottam már durva dolgokat, de ahova én járok, ott semmi gond nincs.
2013. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondolok hogy mennyire fogják őket jól megfizetni és mennyivel lesz könnyebb elhelyezkedniük (: bár tudom hogy a jövőbe senki sem lát és ez mind csak spekuláció...
2013. ápr. 7. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:

A jövőbe senki sem lát, de a valószínű az, hogy lesz elég tanár, tehát nem fogják őket megfizetni, mert nem annyira égető probléma, mint az pl. az orvoshiány lesz.


Honnan lesz elég tanár: a következő négy évben egy csomó felesleges tanár lesz. A szakképzés átalakítása (3 iskolában töltött év helyett kb. egy...), iskolák bezárása, óraszámemelés mind tanárokat szabadít fel.

Friss végzősök is lesznek az elkövetkező öt évben, akik számára kb. nulla üres álláshely lesz, tehát ott várnak majd a partvonalon az üres állásokra. Ha megnézed a korfát, láthatod, hogy egyre csökken a várható tanulólétszám is.

2013. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Túlképzés van belőlük
2013. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen tanár szeretnél lenni?
2013. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Töri föci szakos középiskolai. :)
2013. ápr. 8. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi az hogy méltóképpen? Mire gondolsz? Pénzre? Mennyi pénz elég neked hogy ezt a pályát válaszd?
2016. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!