Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy próbáljam rávezetni a...

Hogy próbáljam rávezetni a gyermekem, hogy tanuljon, hogy fontos, mi lesz belőle?

Figyelt kérdés
Általánosban 4 évig kitűnő volt, utána mindig ment lejjebb, most középiskolás harmadikos. Nagyon keveset tanul, állandó unszolásra hármas-négyes tanuló. Fogalma sincs mi akar lenni, vagy akar-e egyáltalán lenni valami. Csak az sz.gép előtt ül és játszik. Ha szólok neki, még ő van felháborodva. Hiába mondom neki, hogy ingyen egy pohár vizet sem adnak.
2013. ápr. 12. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én koromban azzal riogatták a szülők gyermekeiket, ha nem tanulsz, mehetsz utcaseprőnek.

Később: mehetsz kukoricát kapálni


Meg kell találni azt a foglalkozást, amitől ma nagyon-nagyon idegenkednek a fiatalok, és azt megemlíteni neki: talán, hogy a mekibe mosogatni jó lesz iskola nélkül, vagy valami hasonlót,

Persze ne hidd, hogy majd nagyon megijed, ha annyit elérsz nála, hogy elgondolkodik a dolgokon, már örülhetsz.

2013. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Unszolással semmire sem mész!

Abba középiskolába került ahová Ő szeretett volna menni?

Azon ne csodálkozz, hogy nem tudja mi akar lenni, mert a legtöbb korabeli fiatal így van ezzel! Csak azt látják mindenhol, hogy rengeteg munkanélküli van, panaszkodnak az emberek hogy nem tudnak mit kezdeni a szakmájukkal/diplomájukkal. Ez elbizonytalanítja a fiatalokat! Vigyétek el pályaválasztási tanácsadóba, előzetesen sem rossz egy ilyen és mire érettségizni fog, akkora már esetleg lesz benne egy kiforrottabb elképzelés vagy cél. De a cseszegetés semmiképp sem célravezető, mert annál inkább tiltakozni fog!

2013. ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáljatok valamilyen célt keresni neki, vegyél továbbtanulási tájékoztatót, abban megnézheti, milyen egyetemek és milyen szakok vannak, hátha megtetszik neki valami.

Tanuljon, mert egy szál érettségi ma már semmit sem ér.

2013. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam középiskolásként, végig 3-asokkal haladtam. Aztán amikor megcsináltam az érettségiket 4-5ösökre, akkor mindenki nézett, hogy mi történt, én meg mondtam, hogy ja hát megtanulom amit meg kell:) Ha meg érettségi után, egyetemen is marad ez a hozzáállás, (vagy ha inkább otthon ül, és nem csinálna semmit), akkor közöld vele, hogy következő hónaptól melózni fog, és beszáll a családi kasszába. A fizikai munka segíteni szokott az embereknek hamarabb eldönteni, hogy szeretnék-e ezt csinálni 65 éves korukig, vagy sem:)
2013. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg nem lehet csak mondani azt, hogy "ha nem tanulsz ez vagy ez lesz belőled". Vagy el sem gondolkodik az egészen vagy már annyit hallja, hogy ráun és nem fogja még annyira sem érdekelni a dolog. Én ezt a testvérémen látom már 6 évesen. Ő másképp van nevelve, mint én voltam, lazább 6 évesen fél 9kor még kint van játszik a falu másik felében, szóval egészen más.(vidéken élünk)(19 L vagyok).

Bár mentalitáson is sok múlik, Én leírom, hogy engem mivel "tudtak meggyőzni". Lehet, hogy ez a módszer már túl késő, de esetleg segítségül szolgálhat valaki másnak is. Esetleg nem árt odatenni fizikai munkára, megtapasztaltatni, "ha nincs ész, van kéz".

Szüleim, nagyszüleim világéletükben mezőgazdasággal foglalkoztak. Már kisgyerekként kint voltam én is a mezőn dolgozni, piacra készítettem ugyanúgy már 7-8 évesen az árut, esetleg már szedtem ki a gyomot az ültetvények közül és ültettem is a palántákat úgy ahogy tudtam, de az összes megélt:D A nagyszüleim mindig emlegetik azokat a napokat, és mindig azt mondják, hogy aki fiatalon megtanulta a munkát az soha nem felejti el. "Tanuljatok fiaim. Ha meg nem akartok tanulni itt a földeket megtaláljátok(elég nagy területtel rendelkeznek), kapa van, tudjátok miből áll az egész." És igazuk van. Nem kényszerítettek soha tanulni. Nálunk ez "hagyomány", hogy családi vállalkozás van-kertészettel foglalkoznak édesanyámék is most- virágtermesztés. Rengeteget dolgoznak, én is besegítek. Látom mivel jár az egész. És szívesebben önállósodnék, tanulnék, mint, hogy szüleim mellett éljek, tőlűk függjek és dolgozzak. Családunkban senki nem vette komolyan a tanulást. Sokszor idegesít a tudatlanságuk is, de tiszteletem őket, én meg orvosira jelentkeznék. Bár én is leromlottam középsuliban, de bízom abban, hogy sikerülni fog mindez, mert ezt szeretném csinálni. Amihez még hozzájárult a tapasztalatom az, hogy ugyanúgy tudom tisztelni a fizikai munkát, mint a szellemileg megterhelőt.

Üdv.

2013. ápr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, abba a középiskolába ment, amibe szeretett volna, más városba, de ha nem megy tovább, akkor maradhatott volna helyben is, ezt csak zárójelben teszem hozzá. Sima érettségit ad, a + annyi, hogy emelt angolt tanul.

Matematikával akart tovább tanulni, de leromlott hármasra, tudna kitől segítséget kérni (a testvére), de nem teszi, témazáró után derül ki, hogy nem igazán sikerült elsajátítani olyan szinten, amivel tovább tanulhatna.

Volt pályaválasztási tanácsadóban, az irány, amit mondtak pedagógus (mondjam a jövő kilátásait, ugye nem kell), közgazdász (szerintem ez nem feküdne a gyerekemnek, de ha ezt akarná, természetesen nem beszélném le róla) vagy pénzügyi vonal. No már most, költségtérítésesre (de ott is tanulni kellene) nem tudom adni, egyébként meg esélye sincs bejutni sehová (ismeretes a felsőoktatás jelenlegi helyzete és kilátásai), no már most innentől megfeküdt a dolog.

Van kertünk, ha ott kell segíteni, hát bizony nincs benne köszönet (ha egyáltalán rá lehet venni, képes azt mondani, hogy NEM), arról nem is beszélve, hogy tíz, tizenegy órakor kel fel.

Már gondoltam, felvezetem neki, ha nem megy tanulni, átveheti a háztartást, mosni, főzni, takarítani, mosogatni, bevásárolni, akciókat vadászni, kertészkedni, ügyet intézni.

A jó jegyeket elmondja, a rosszakat nem, azután jön a pofára esés.

A testvére egy öntudatos fiatal, köztársasági ösztöndíjas, a jó példa adott.

Én állandó foglalkoztatási gondokkal küzdök, tanulhatna a példámból. Vidékünkön 2012 dec. 31.-el 2000 embernek szűnt meg a munkája.

2013. ápr. 13. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!