Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire fontos a hierarchia...

Mennyire fontos a hierarchia 2 kutya esetén? Hagyjam, hogy egyik a másik fölé törjön, vagy próbáljam egy szinten tartani őket?

Figyelt kérdés
Mindkét kutya kan, ivartalanított, 1 évesek. Az egyik nem engedte enni a másikat, gondolom addig kellett volna várnia, amíg nem végez, de én közbe avatkoztam. Rosszul tettem?
2010. aug. 11. 07:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy kell, de elmondom, hogy én hogy szoktam. Én külön etetem őket, nem tudnak találkozni kaja közben. De ha valami juti falaton összevesznek abba beleszólok (máramikor otthon vagyok és látom). Ha egyéb "ügyben" vitáznak össze pl. egyik akar játszani, másik nem, akkor nem szólok közbe. Mondjuk nekem 1 és 7 évesek.
2010. aug. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos !!! HA tudod melyik a dominánsabb (ő nem hagyja a másikat enni), akkor annak adj előbb enni. A másik addig csak nézheti hogyan eszik. Amikor végzett, utána adhatsz a kevésbé dominánsnak. Tartsd tiszteletben ezt, mert így kisebb az esély a bunyóra.
2010. aug. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hierarchia mindig van és csak alá vagy felérendelt viszony létezik, mellérendelt nem. Az az ideális eset, mikor mindkettő tudja a helyét, különben addig megy a harc, amíg el nem döntik egymás között, hogy ki hova tartozik.
2010. aug. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nálunk a két tányér tökre megoldja. A dominánsabbét teszem le először, ő rögtön ehet is, a másik addig ül. Megkapja ő is. a dominánsabb eldönti, hogy el akarja-e venni, vagy nem. Egy tányr mindenképpen szabadon marad. Az alárendeltebbnek akkor adok engedélyt az evésre, amikor a másik már eldöntötte, hogy melyik tányért akarja. Így fent tartom a status quot,és nincs semmiféle vita.
2010. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Külön tálban szokták kapni a kaját, csak van, amikor nem a helyükre kapják a reggeli tápot, csak úgy kiszórom nekik széles körben egy ponton.

A külön etetésnél én is úgy csinálom, hogy először csak az egyik tálba teszek, arra a domináns kutya rögtön lecsap, a másik marad a másik kutyának. És azt figyeltem meg, hogy neki külön szólnom is kell, hogy most már ehetsz. Viszont azt nem hagyom a dominánsnak, hogy megegye a másik kutyáét is, mert egyébként mindig bepróbálkozik, át akar menni a másik tálhoz. Szóval állandóan ki kell várnom, hogy az alárendelt kutyám megegye a kajáját, különben a másik elhalászná előle.

2010. aug. 11. 10:08
 6/6 Akiteki ***** válasza:

Mikor még csak két kutyám volt, az egyik nekiállt megenni. Mikor felállt a tányértól és elment vizet inni, a másik akkor fogott hozzá.

Természetes, hogy a főnök eszik és ha befejezte, akkor ehet a másik. Több kutyánál már nem egészen így működik.

Ne szórd a földre a kaját, mert akkor csak az egyik fog enni, vagy ha a másik nagyon éhes, akkor bunyó lesz belőle.

Legyen mindkettőnek saját tányérja.

2010. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!