Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel tudok készülni még egy...

Fel tudok készülni még egy 70, de inkább 80%-os történelem érettségire?

Figyelt kérdés

2 éve érettségiztem, akkor 53% lett, a szóbelit eléggé elrontottam, mert azt az egyet húztam, amit nem dolgoztam ki.Most újra megyek mert tovább akarok tanulni, de rájöttem h jó lenne ha 80% lenne, vagyis 5-ös, nagyobb esélyem lenne.

anno 2 éve az írásbelim 40 vhány pontos lett.

A szóbelire fel fogo kkészülni becsületesen, megvannaka tételek, bár nem a volt tanárom fog sajnos szóbeliztetni, hanem egy szigorúbb, aki a könyvet kéri nagyon szóbelin.


Valami tipp, hogyan készüljek fel??Száray könyveim vannak, a 9-es könyvet bújom, ami az ókor, csak sajnos nekem az annyira száraz.

Ebben az 1 hónapban(sajnos már nincs kerek 1) szeretnék intenzíven felkészülni.



2013. ápr. 12. 16:54
 1/8 Zslt ***** válasza:
A középiskolai történelem atlaszban minden benne van.
2013. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vegyél valami összefoglaló könyvet, amiben csak az van leírva, amit az érettségire kérnek, mert ha pl. megnézed az oktatas.hu-n a követelményrendszert, láthatod hogy a 9.-es anyagból elég kevés kell.

Az atlaszt nézegesd, mindenképpen vegyél olyat, amiben van kronológia, ha nem olyanod volt eddig.

És csináld meg a régi feladatsorokat, az a legjobb gyakorlás, egy csomószor előfordulnak hasonló feladatok.

2013. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dolgozd ki mégegyzer a tételeket

Emeld ki a lényeget

2013. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem árt pár plusz könyvet is elolvasni

(a tankönyv nem mindenben a legjobb)

2013. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ókort anyira nem szokták sztem kérdezni

az érettségin (inkább magyar törit)

2013. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az írásbelit kell jól megcsinálni

(A szóbeli később van, előtte arra még lehet készülni)

2013. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézegesd a "Feladatgyűjtemény-t az új történelem érettségihez"

Ill. B.Mátyás Gy-Bori I. "Történelem érettségi I. középszint"

2013. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

van 2 gyakorló könyvem is, azokat csinálgatom közben


a követelményrendszert pedig megnézem, általában az ókorból mindig az elején van kérdés az írásbelin és ált képes is ugye?

2013. ápr. 13. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!