Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megoldható lenne magánemberkén...

Megoldható lenne magánemberként, hogy szervezzek egy közmunkás csoportot a középiskolásoknak az érettségi miatt?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és mint ahogy ti is biztosan hallottátok, a kormány kötelezővé tette az 50 óra közmunkát, ahhoz, hogy megkaphassuk az érettségit.

Arra gondoltam, hogy szervezek egy közmunkás csoportot, így együtt le tudnánk dolgozni azt az 50 órát, vagy még többet is. Állatmenhelyre gondoltam először, de a szemétszedés és az otthonokban való munka is megfelelő lenne, csak azt nem tudom, hogy kell-e valakinek felügyelnie minket, hogy tényleg megcsináljuk-e a munkát.


2013. ápr. 14. 17:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
Igen, kell felügyelő aki aláírja a papírjaidat.
2013. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Tudnátok adni egy internetes forrást, ahol leírják, hogy valóban kelleni fog az 50 óra közmunka? Nem hallottam róla, hogy kell ilyet, úgyhogy gyors utánaolvasnék
2013. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia!


Azt nem tudom, hogy magánemberként lehet-e ilyet szervezni. De van egy lehetőség, hogy háztartásbeliként, akár családtagnál végezhess közmunkát. Nem tudom hogy ilyen helyzetben is lehet-e alkalmazni, de ha igen, akkor annak a személynek akinek ledolgozod ezt az 50 órát, be kell mennie az illetékes adóhivatalba és kell kérnie ehhez egy formanyomtatványt, a továbbiakat pedig majd ott elmondják.

2013. ápr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
OFF: Tényleg kell, én most vagyok 9.-es és kell..
2013. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Hali. Szociális munkát kell végezni, nem közmunkát. Szóval kórházba, idősek otthonába lehet például járni beszélgetni. Vagyis én így tudom. De lehet tévedek
2013. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az most mindegy hogy hova, annak majd még utánajárok.

Csak hogy lehetne-e úgy, hogy a csoportot vagy mozgalamt én szervezem. Csinálnék szórólapokat meg facebook-oldalt, ilyenek, lenne egy nevünk és rendszeresen, megbeszélt időpontokban mennénk.

2013. ápr. 14. 18:28
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Megint egy túlbuzgó csajszi ? Lehet, hogy népszerűnek fogod érezni magad de nagyon utálják az ilyen embereket még középiskolában is. Mozgalmat meg inkább ne szervezz.
2013. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok túlbuzgó, az egész iskolában én vagyok nagyjából a legvisszafogottabb és nagyon nem a 'hírnév' miatt csinálnám.
2013. ápr. 14. 18:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért a kérdezőt kell szidni? Örülnék ha nálunk lennének ilyenek. Állatmenhelyre szívesen mennék,még mondjuk szemetet szedni nem.

Am télleg kell közmunkázni

2013. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Idén még nem kell szerencsére. De ez a kötelező 50 óra akkor is kell ha teszem azt jővőre csak 1 tárgyból érettségizem úgy, hogy már megvan az 5 tárgyból?
2013. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!