Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok, jövőre erettse...

17 éves vagyok, jövőre erettsegizek, es bolcseszetre szeretnek tovabb menni, irodalom tanarnak tanulni. Az lenne a kerdesem, hogy mennyire nehéz ez a szak, es milyen órákra kell bejárni? Milyen órák közül tudom majd osszeallitani az orarendemet?

Figyelt kérdés

#érettségi #irodalom #bolcsesz szak
2013. ápr. 12. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak irodalom- olyan nincs

Kell nyelvészetet is tanulnod

2013. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokat kell olvasnod majd
2013. ápr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Es töri is lesz? Meg nyelv?
2013. ápr. 12. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Most már kezdem érteni, miért annyira lepusztult kishazánkban az oktatás színvonala, és miért annyira kiábrándítóan műveletlenek, kulturálatlanok, korlátoltak és buták a felnövekvő generáció képviselői — úgy az általános iskolák tanulói, mint a „magasabb” szintű oktatási intézmények hallgatói!…


Ha valaki kimondottan nyelvtanárnak készül, és:

a) NEM KÉPES HELYESEN ÍRNI MAGYARUL, továbbá

b) NEM KÉPES EGYETLEN MONDATBAN ÖSSZEFOGLALNI, ÉS TISZTÁN, ÖSSZESZEDETTEN MEGFOGALMAZNI EGYETLEN KÉRDÉST, valamint

c) ÖSSZESEN 3 MONDATBÓL EGYETLEN EGYBEN SEM KÉPES A HELYES SZÓREND KIALAKÍTÁSÁRA, illetve

d) NINCS (na jó, nem volt) TISZTÁBAN A FELTÉTELES MÓD HASZNÁLATÁNAK HELYÉN NEM VALÓSÁGÁVAL (lásd az „Az lenne a kérdésem…” kezdetű mondatban!),

akkor nincs miben reménykedni! Nem is hinném, hogy a „jógyerek” 2014-ben ELBUKOTT VOLNA az Irodalom érettségin...


Röhejes belegondolni, hogy ezt a kis sza@alakot még abban az évben (vagy legfeljebb idén) még talán az ELTE Bölcsészettudományi karának tanár-szakára is felvették, hogy „magyarnyelvtanárt” faragjanak belőle!... — Brrrrr!

(Eredménytelen feladat lesz — szerintem...)


Ennél csak az elborzasztóbb gondolat számomra, hogy ez a kis pénisz-birtokos (bár, az sem biztos, hogy fiú, és ezt most értse mindenki úgy, ahogy akarja…), ILYEN írás- és fogalmazási készség birtokában, nagy valószínűséggel még sikeresen le is fog majd diplomázni, és majd ő fogja oktatni a magyar nyelvet, helyesírást és irodalmat — a következő generációnak, a kontraszelekció nagyobb dicsőségére!…

2015. dec. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!