Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodás menedzsment,...

Gazdálkodás menedzsment, Fogorvos, gépészmérnök? Melyiket ajánljátok? Miért?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak akkor gépészmérnök!
2013. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd bővebben is? Egyébként mindenki ezt mondja, de ha most mindenki gépésznek megy, akkor nem lesz túltelítettség belőle pár éven belül?
2013. ápr. 16. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen igazad van, már tavaly is minimum pontszámmal be lehetett kerülni államilag támogatottra, több ezer gépészmérnök kezdte meg tavaly a tanulmányait.. igaz,hogy abból sokan kiesnek, de idén is sokan kezdik és így tovább. hatalmas túlképzés lesz, ebben az országban pedig nincs gépészhiány tudtommal..

én a fogorvosit ajánlanám. fogorvos mindig kell, külföldön és itthon is jól meg lehet élni belőle (persze ebben az országban a magánpraxisra gondolok). egy jó fogorvos mindig keresett, és legalább van lehetőséged megmutatni később,hogy jó szakember vagy.

gazdálkodási és menedzsment ugye közgáz. szerintem ha közgáz irányba szeretnél menni,akkor ez nem igazán éri meg, helyette inkább a pénzügy és számvitel. utána mehetsz bankba, adóhivatalba, pénzügyi tanácsadó cégekhez, könyvelhetsz, és kismillió lehetőség van még.

2013. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy minimál pontal be lehet kerülni GPK-ra, de 60-70% kiseik :).Mérnökből meg sose elég.
2013. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó gépészmérnökből igenis hiány van, nem csak nálunk, de egész Európában. Aki éppen csak átvergődik a szakon még az is talál munkát, és ez nem fog változni, mivel itt mindig olcsóbb lesz gyártani mint nyugaton.
2013. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a BME-re járok, építőmérnöknek tanulok, de nekünk még gyakorlati helyet is nehéz találni, nem hogy munkát, pedig ez eléggé mérnöki szak... Sok gépész és közlekes ismerősöm van, elég sok olyan is, aki most/tavaly diplomázott, de egyszerűen nekik sincs állás, pedig nem kis munka volt nekik a BME-n megszerezni a diplomát + mindenhonnan azt hallod, hogy "Húú, menj mérnöknek, mert az f*sza, tuti lesz munkát, mérnök mindig kell!" Ma 1 gépészmérnöki állásra átlagosan 80-an jelentkeznek, és elsősorban a főiskolai végzettségűeket veszik fel, mert nekik kevesebbet kell fizetni. Az egyik gépész ismerősöm (még osztatlanon 2 szakiránnyal végezte a gépészt a BME-n), most utcazenélésből él, és így 4X annyit keres, mint anno a szakmájával, amivel egyébként is csak a BME-től kapott munkát... A bátyám a Szegedi Egyetemen végez, mint közgazdász, neki már most jó fizető állása van, holott nem nagyon volt ráállva az álláskeresésre, kb. őt keresték meg vele... Szóval szerintem inkább gazd.men. vagy fogorvos (de arról nincsenek személyes infóim), de az biztos, hogy tanulás szempontjából is a gazd.men. a legegyszerűbb. Engem pl. BME-n volt, hogy azért buktattak, mert törtben és nem tizedes törtben adtam meg a JÓ eredményt, holott a könyvben is törtalakban volt... Szóval, ha mégis idejönnél, akkor ezekre készülj fel! :D
2013. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!