Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy leendő gépészmérnöknek...

Egy leendő gépészmérnöknek milyen tervezőprogramot érdemes elkezdeni megtanulni?

Figyelt kérdés
Melyikkel érdemes kezdeni, illetve melyikre van igény a munkáltatók szempontjából? Autocad megy még? solidworks, inventor? Most vagyok elsős, és mivel nem igazán fogunk belemélyedni a sulival elkezdenék egyet megtanulni. Ki mit ajánl?

2013. ápr. 12. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
nem vagyok gépészmörnök, de gépész ismerőseim az Autocadet szokták emlegetni (és szidni is :DD)
2013. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fakocka válasza:
Az autocad 10 éve a múltté. építészeknek még elmegy, valamint layout készítésre jó. a korszerű programok: Catia V5, Topsolid, NX 7, proEngineer, Solidworks, SOlidedge, Inventor. a teljesség igénye nélkül.
2013. ápr. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól beszél a második, de én azt gondolom, hogy egy gépésznek nem árt, ha tudja kezelni az AutoCAD-et, ha véletlenül azzal kell belepiszkálni egy rajzba vagy ilyesmi. Egyébként pl BME-n idén már ki is vették az tantervből az AutoCAD-et (gépészeknél), CAD-ből már csak Inventort/SolidWorksöt tanítanak (korábban Solid Edge-et is lehetett választani, most már azt sem) és ezeket később meg lehet tanulni magasabb szinten is, illetve a tervező szakirányosok tanulnak ProE-t/Catiát. Gondolom nem véletlen, hogy ezeket a programokat oktatják, álláshirdetések alapján is ezeket keresik a legjobban.
2013. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És egy tök kezdőnek melyiket érdemes önerőből megtanulnia? Autocad-et fogom, mert azzal kell suliba rajzokat csinálni. E mellé a solidworks-öt gondoltam még. Egyébként mennyire különböznek ezek a programok? Ha pl a solidworks-t megtanulom el tudok igazodni a többin is?
2013. ápr. 17. 10:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha AutoCAD-et mindenképp fogod, akkor amellé én inkább az Inventort ajánlom kezdésnek, mivel ugyanaz a cég (Autodesk) a fejlesztője, és így egyrészt nagyobb szintű a kompatibilitás, könnyebb az átjárás a kettő között, másrészt meg a kezelőfelülete is ismerősebb lesz. Emellett SZERINTEM a SolidWorksnek amúgy is átláthatatlanabb-kuszább a kezelőfelülete, de persze ez egyéni vélemény. Igazából ugyanazt tudják, tehát mindegy melyikkel kezded, ha az egyiket tudod kezelni, utána a másikon is kiigazodsz, maximum lassabban tudsz benne dolgozni egy ideig. Én pl Inventorhoz elég magas szinten értek, Solidot meg ritkábban használom, így persze el tudok gányolgatni abban is, csak nekem abban mindig kicsit szenvedősebb.
2013. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!